Wpis z mikrobloga

Kolega ma Tribana 520 RC i dzisiaj kolejny raz pękła mu guma. Macie wypracowany jakiś skuteczny patent/zestaw do tego Tribana by tak często nie łapać gumy? Sytuacja o tyle niebezpieczna, że tym razem stało się to przy dosyć dużej prędkości. Koła oryginalne, a opony to B'TWIN Resist Protect+ 28-622 700x28 na przodzie, a z tyłu ma już wymienioną na Continentala jakiegoś. Zacytuję kolegę:

Przed jazdą dopompowałem sobie opony i ona jest do 8 barów i dałem tak 7,5 na tą co pękła i wydaje mi się że jak wjechałem na jakieś małą nierówność to pękła

#wykoptribanclub #tribanclub #triban #gravel #rowery
strusmig - Kolega ma Tribana 520 RC i dzisiaj kolejny raz pękła mu guma. Macie wyprac...

źródło: comment_1588071241m0F99nVd2WW965sk4wVHyk.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@strusmig: Reklamacja. Gdybyś uszkodził dętkę w "normalny" sposób, to by nie pękła od wewnątrz obręczy i nie rozerwałaby się na łączeniu, tylko byłaby zwykła dziurka w miejscu, w którym dętka dotyka opony
  • Odpowiedz
@strusmig: po pierwsze to opony sa #!$%@?, bardzo szybko wychodzi z nich drut (u mnie po ok. 2000 km obie nadawaly sie na smietnik). po drugie, kola sa chyba rownie zle. oddaj na gwarancje z zadaniem wymiany na inny model i albo kup w miedzyczasie nowe (najlepiej jakies skladaki) albo czekaj az ci cos przysla. glowny problem z nimi to to, ze sa za ciasne, przez co zakladanie i zdejmowanie
  • Odpowiedz
kola sa chyba rownie zle. oddaj na gwarancje z zadaniem wymiany na inny model


@andrzej9000: ale to jest taka możliwość, żeby mu wymienili obręcze kół na inne (inny model/rodzaj) w ramach gwarancji? W jaki sposób o takie coś ubiegać się?
  • Odpowiedz
@strusmig: kolega powola sie w serwisie deca na trudnosci w zmianie opon, powie ze uwaza to za wade fabryczna i ze przez to rower nie spelnia swojego zastosowania (cyt. 'Stworzyliśmy ten rower szosowy do regularnej jazdy. Zapewni on duży komfort do dłuższej i dalszej jazdy.') i zaproponuje wymiane na obrecze innego producenta. czy uznaja to inna sprawa

  • Odpowiedz
@strusmig: Dętki z Deca to porażka. Po 3 gumie w ciągu 2 tygodni zamieniłem na Contitube i od tej pory nie złapałem ani jednej gumy. Polecam też wymianę tych opon, które są oryginalnie w Tribanie. Może nie są najgorsze, ale jednak na czymś bardziej markowym komfort jest zdecydowanie większy. Osobiście po pierwszej gumie wymieniłem na Vittoria Rubino Pro, zrobiłem na nich już ponad 5000km i jestem bardzo zadowolony. Sprawdź też
  • Odpowiedz