Wpis z mikrobloga

Hej,
Linuxowcy co skłoniłoby was do powrócenia a łono Windowsa?
Windowsowcy co byście w tym systemie(głównie 10) zmienili?

Moja lista:

- Możliwość całkowitego i prostego wyłączenia śledzenia(opt-in)
- Usunięcie wszystkich reklam dla zmylenia przeciwnika nazwanymi sugestiami(po coś chyba się za niego płaci aby ich nie było)
- Otwarcie źródeł wszystkich kluczowych komponentów systemu

#windows #windows10 #linux
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qarmin: o otwarciu źródeł zapomnij. Ja bym przeszedł na Windows 10 gdyby istniały repozytoria, gdzie jednym kliknięciem aktualizuje wszystkie apki.
  • Odpowiedz
Windowsowcy co byście w tym systemie(głównie 10) zmienili?


@qarmin: jak wyjdzie WSL2 i będzie on kompatybilny ze wszystkimi linuksowymi programami oraz będzie miał dostęp do GPU to chyba nie będę niczego więcej potrzebował.
  • Odpowiedz
Usunięcie wszystkich reklam dla zmylenia przeciwnika nazwanymi sugestiami


@qarmin: da sie to zrobić w ustawieniach menu start. Odkąd istnieje Windows 10 ani razu nie widziałem tu reklamy.

MS ma też na swoim koncie wiele rozwiązań Open Source, co prawda nie są to komponenty systemowe, ale kto wie, w jakim kierunku pójdzie rozwój Windows 10X, jak już ten system ujrzy światło dzienne.

Co do "śledzenia", nie wiem, czy MS kiedyś pozwoli
  • Odpowiedz
@qarmin: normalny terminal (z grepem, findem, awkiem), serwer ssh którym można z niego korzystać, możliwość wyłączenia wszystkich serwisów (apdejt, srapdejt, bitdefender, firewall, searchindexer), aktualizacje tylko na żądanie, montowanie nfs, obsługa ext4.

Może część z tego już jest, część można sobie wykombinować, ale z windows korzystam tylko jak muszę komuś coś ustawić więc nie jestem na bieżąco. Na linuksie brakuje mi tylko total commandera.
  • Odpowiedz
Linuxowcy co skłoniłoby was do powrócenia a łono Windowsa?


@qarmin: Na ten moment nic. Za dużo przyzwyczajeń. Już sam fakt braku możliwości modernizacji DE, brak repo, często brak narzędzi z przymusem przerzucania ich z linuksa (już nawet m$ się poddało i zrobili własne distro), całkowicie #!$%@? system aktualizacji obecnie w wielu miejsach sprawia, że by mi się nie chciało. Już prędzej na maca bym się przerzucił.

MS ma też na
  • Odpowiedz
- Cena. jak bym chciał płacić po 500pln za każdego rzęcha i wirtualną maszynę na której instaluje Linuxa.
- Nie szpiegowanie, 0, Null, Zero, Podobnie jak reklamy.
- Niezależność, jak MS zmieni zasady licencjonowania to nie chce być uwiązany z powodu jakiegoś ważnego programu np. do księgowości
- otwarty kod. bezpośrednio mi nie potrzebne ale zapewnia dwa powyższe punkty
- bezpieczeństwo.
- sprawny podsystem UNIX i oprogramowanie GNU(i pokrewne) itp. dające np obsługę btrfs / zfs
  • Odpowiedz
Visual Studio+C#


@noHuman: Polecam Jetbrains Rider. Robiłem nawet projekt windowsowy (dotnet core i GUI w C#, instalka w wix odpalany z wine) pod linuxem. Fakt że narzędzie płatne, ale można przeżyć, zwłaszcza że masz w gratisie Resharpera (to ci sami ludzie) bez którego kiedyś prawie nie dało się używać VS.
  • Odpowiedz