Wpis z mikrobloga

#upc

Nie rozumiem o co chodzi z tym hejtem na UPC. Co chwilę widzę wpisy "znowu #!$%@?ło", albo sugerowanie, że UPC chodzi jak kupa. Gdzie Wy ten internet macie? Kto Wam to podłączał? xD Bo dla mnie to jest ewenement.
Korzystam z UPC mniej więcej od 2 lat, w dużym wojewódzkim mieście i przez te 2 lata miałem (raczej dobrze policzyłem) może z 5 (pięć!) jakichś drobnych awarii. I to nie tak, że internet wywalało na tydzień, tylko dosłownie na 5-10 minut. A korzystam z internetu bardzo często i raczej zauważyłbym gdyby było tego więcej. Prędkość też bez zarzutów, zawsze stabilnie i zgodnie z tym co mam w umowie (aktualnie 150 Mb/s). Wczoraj faktycznie przez chwilę internetu nie było, ale po paru minutach wrócił i normalnie działał. Później nie wiem, bo położyłem się wcześniej spać. Dzisiaj internet od rana hula jak złoto.
Nie wiem... może ja jestem na jakiejś liście wybrańców i akurat u mnie działa, a całej reszcie specjalnie UPC psuje internet.
  • 30
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Fido2801: @prykelson: 5/10 awarii w dwa lata to jest #!$%@? dramat xD

W 10 lat tyle nie miałem.

Ja z UPC byłem zadowolony ale co w tym dziwnego, że jak jest awaria to ludzie o tym piszą? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Fido2801: @sebameba: @prykelson: @hpiotrekh: Zauważyłem taki trend, że zdecydowana większość dostawców Internetu i banków niezależnie co zrobi to i tak będzie #!$%@? przez ludzi w mediach społecznościowych. Wystarczy wejść na fanpage dowolnego i poczytać komentarze, to co się tam dzieje to czasem jakaś masakra jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@Fido2801: Po pierwsze problem dotyczył kilku sieci w całej Europie bo zawalił nadrzędny dostawca, z którego UPC korzysta.

Ale zabierz użyszkodnikowi na chwilę internet to już panika, histeria, hejt, zrywanie umów, odszkodowania (umówi biznesowe pomijam) bo nie może śmiesznego obrazka wystawić na wykopku przez swój super duper gigabitowy internet jakby alternatyw nie było.

Mam od 9 lat internet z UPC, dwa razy problemy, w tym ten drugi właśnie wczorajszy. Większość
  • Odpowiedz
@TheMan: A z bankami to już jest w ogóle kabaret. Kogo nie spytasz to mówi inaczej. A komentarze na fanpage'ach dosłownie każdego banku głośno krzyczą "najgorsze gówno, nigdy więcej" xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TheMan: niektórych nie bez powodu xD

Januszexowy światłowód we wschodniej wsi po 18:00 traci 15-25% pakietów i trzyma ledwo polowe prędkości XD
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: No, ale jeżeli twierdzisz, że brak internetu przez łącznie godzinę, maksymalnie półtorej, w ciągu 2 lat to jest dramat, to śmiem twierdzić, że usługi żadnego usługodawcy nie będą spełniać Twoich standardów. Bez względu na to czy chodzi o dostawcę internetu, bank, czy fryzjera.
A to, że w jakichś mniejszych mieścinach sytuacja jest jaka jest, to nie wina samego dostawcy, a architektury, która w takich miejscach jest... powiedzmy niedzisiejsza. I
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fido2801: wiem że małe miasta mają problem. Dlatego się ucieszyłem jak kładli światło, bo kablami to szło max 6,5mbps. No ale zachwyt minął jak już podłączyli XD

Może i takie 10 minutowe przerwy to nie awarie ale ja nie wiem czy miałem 5 takich przerw przez dekadę (vectra i upc).
Dlatego skoro ktoś potrafi doliczyć się ~10 takich sytuacji to dla mnie dużo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Fido2801: korzystam z upc już chyba od 6 lat i w tym czasie miałem 3 awarie, łącznie z tą wczorajszą. Też nie rozumiem, skąd te ciągle hejty. Tym bardziej, gdy przypomnę sobie jak działał net w tepsie. Tam bywało, że jak była awaria, to naprawiali ją nawet przez tydzień (sic!), a tu ludzie wieszają upc za jaja, bo była awaria, która ogarnęli w ciągu kilku godzin ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Fido2801 tak jak @TheMan pisze odnosnie trendu hejterskiego; ja to od dawna tonowalem w kierunku do chociazby orange. Na wykopie wielokrotnie "orange najgorsze" bla bla, a prawda jest taka ze tu mozna wstawic gwiazdke i dowolnego operatora. Ile ludzi tyle opinii i tu chyba nikomu sie nie dogodzi.
Normalny czlowiek jak ma problem to zglasza i go rozwiazuje, a januszerka po 30 sekundach niedostepnosci daje upust frustracji w mediach spolecznosciowych
  • Odpowiedz
@Fido2801: Też mieszkam w mieście wojewódzkim, samo centrum. Internetu nie mam przynajmniej kilka razy w tygodniu po 10-30min, więc wczoraj jak zwykle przełączyłem się na router z telefonu, a o aferze przeczytałem rano. UPC #!$%@? się na potęgę, ale jak każdy operator z którym miałem przyjemność, na szczęście internet w telefonie nigdy mnie nie zawiódł, więc już przywykłem.
  • Odpowiedz
@Fido2801: Ludzie płacą po 40-60 zł za łącze i wymagają aby chodziło non stop 24/h 7 dni w tygodniu 365 dni w roku i nie rozumieją faktu, że to wszystko chodzi na elektronice, prace budowlane przerywaja swiatlowody, szczury w kanalizacjach też. Jest multum powodów dla których mogą występować przerwy od czasu do czasu. Jeśli ktoś pracuje przez neta to niech sobie kupi biznesówke z backupem albo niech sam sobie zrobi
  • Odpowiedz
@Fido2801 dwa razy w swoim życiu miałam UPC w dwóch różnych miastach. Raz w pracy, a teraz w domu i to gówno jest tak niestabilne, że ciągle rozłącza mi vpna bo ma jakieś mikrosekundowe zwiechy. Albo sam internet zdaje się być ale już grać się nie da bo ciągle info, że launcher nie ma połączenia z netem. W pracy też uniemożliwiało mi wrzucanie plików na serwer. Podłączają tysiące osiedli nie mając
  • Odpowiedz