Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie. Wysyłałem paczkę kurierem #fedex poprzez stronę #sendit i po chyba miesiącu przyszła informacja na maila, że przesyłka jest niestandardowa i mam dopłacić. Odpisałem, że reklamuję taką dopłatę, bo nie mam powodu wierzyć FedExowi ani im, bo jeśli dobrze pamiętam, to paczka była zapakowana prawidłowo i nie kojarzę nawet o co im chodzi. Napisałem, że żądam protokołu i zdjęć. Po wymianie kilku maili oczywiście informacja, że FedEx odrzucił reklamację, tłumacząc, to co poniżej ale oczywiście nie dostałem żadnego protokołu ani zdjęć.

Paczka wysłana za ww. listem przewozowym ze względu na właściwości nie spełniała kryteriów paczek standardowych, w związku z czym nie kwalifikowała się do zastosowania sortu automatycznego. Paczce nadano status paczek niestandardowych i była ona sortowana ręcznie.

W związku z powyższym naliczenie dopłat za elementy niestandardowe przy tego rodzaju przesyłkach jest uzasadnione i podlega dodatkowej opłacie wg warunków handlowych umowy.


Sendit przekazał mój "dług" firmie DialTone a ci piszą mi maile, że mam zapłacić za wykonanie usługi XD

Ogólnie Sendit twierdzi, że jak mi się nie podoba odpowiedź na reklamację, to mogę iść do sądu. A to chyba oni powinni udowodnić, że słusznie oczekują ode mnie zapłaty czy ja mam udowadniać niewinność?

Czy taka firma Dialtone ma jakiekolwiek narzędzia do tego, aby skutecznie ściągnąć ode mnie pieniądze czy mogą tylko pisać i prosić o wpłatę? Powinienem w ogóle im odpisywać i wdawać się w dyskusję, że nie zapłacę, bo nie wiadomo w ogóle jaki jest powód dopłaty - nawet nie wiadomo czy chodzi o wagę, wymiar czy sposób pakowania.

Dodam, że miałem identyczną sytuację w #furgonetka #dpd ponad 2 lata temu - wmawiali, że jest dopłata i że DPD nie przekazuje protokołów z kontroli paczek. Minęły 2 lata i nikt mnie nie niepokoi ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie zapłaciłem.

#prawo #windykacja #sendit #fedex #mirkopomusz #kurier
  • 1
@PepeXD: Na pewno nie dzwoń do nich, bo będą wydzwaniać i nękać, abyś zapłacił. Dzisiaj jest trochę innych możliwości prawnych i możesz ich postraszyć naruszeniem RODO. Przekazano dane bez Twojej zgody. :)