Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do budowy megabazy i głównym wyzwaniem jest zaprojektowanie systemu kolejowego. City block trochę mi się znudził i pomyślałem, ażeby zbudować jedną, długą "autostradę" od której będą wychodzić pojedyncze tory transportujące towary z/do poszczególnych modułów fabryki. Generalnie coś jak main bus, tylko kolejowy i działający w dwie strony. Jak widać na obrazku, znajdują się tam owalne ronda które umożliwiają pociągom zawracanie i zmianę pasów. Pytanie czy zapostowany design będzie miał waszym zdaniem wystarczającą przepustowość na dużą megabazę, czy może zawracanie na rondach będzie tamowało ruch zbyt mocno? Użyty zostanie mod LTN, co chyba jest jakoś tam istotne.
#factorio
Pobierz Kutalongest - Przymierzam się do budowy megabazy i głównym wyzwaniem jest zaprojektow...
źródło: comment_1587929507hY5nf7NW0NMK7f7ggSJ4rT.jpg
  • 7
@SSKW: są różne szkoły, moja ostatnia fabryka była oparta o pociągi 9-cio wagonowe, ale poszczególne moduły fabryki były większe i była to fabryka oparta o boty bez żadnych beltów, więc było łatwiej obsłużyć więcej wagonów. Jak dla mnie to chyba lepiej zrobić więcej mniejszych pociągów.