Wpis z mikrobloga

i znów wykopki dały się zbaitować na #madki. Ja myślę że ani postujący ani topowe komentarze nie mieli styczności z 9 letnimi dziećmi. Co więcej nie mają z 2 razy więcej lat niż te 9 latki. Ja rozumiem że przykładowo 12 latka można zostawić samego w domu jeśli idzie się do pracy na 8 godzin a nawet lekko niżej jeśli dziecko bardzo ogarnia i ma się dodatkowo jakąś pomoc w postaci zaufanej osoby w pobliżu. Jednak poprzeczka wieku zostało ustawiona na 8 lat. Każdy kto opiekował się dzieckiem i ma zdrowy rozsądek wie że 8 latek nie powinien być zostawiany sam w domu na tak długo. Oczywiście sprawdziłem w internecie czy to ja czy tag #madki jest oderwany od rzeczywistości i już piszę co znalazłem. Przykładowo brytyjska strona rządowa sugeruje żeby dzieci młodsze niż 12 lat nie pozostawiać na kilka godzin samemu, amerykańskie prawo w wielu stanach również sugeruje że dzieci młodszych niż średni (zależnie od stanu) 11 lat nie zostawiać na kilka godzin samemu. Wiadomo teoretycy mogą głosić pewne tezy ale sprawdziłem jeszcze na reddicie i opinie rodziców są podobne. A odpowiedzi pod tym postem były jeszcze bardziej oderwane od rzeczywistości. Ktoś porównywał że jak dziecko śpi na obozie harcerskim to opiekun nad nim nie czuwa cały czas. Pytanie tylko co to zmienia, przecież to dziecko w razie czego zawsze może iść do opiekuna po pomoc w razie czego, ma też swoich kolegów w okół gdyby robiło coś głupiego ktoś starszy zwróci mu uwagę, to nie jest też tak że dziecko jest samo pozostawione w domu i w przypadku złego zdarzenia np. pożaru wielu ludzi zareaguje a nie samo pozostanie z taką sytuacją. Zero pomyślunku wystarczyło otagować #madki i już wykopki łykają baita #rakcontent
PapczuLee - i znów wykopki dały się zbaitować na #madki. Ja myślę że ani postujący an...

źródło: comment_1587917754VlMdph87BSQdnfI14KKPth.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz