Wpis z mikrobloga

Jako, że jest epidemia i mam trochę wolnego czasu chciałbym poruszyć pewną kwestię.

Zawsze podczas dyskusji o goldzie pada argument:

Wszystkim znawcom z gatunku "gold jest git i wcale nie trzeba go balansować" polecam zagrać choć kilka rundek na Typie 4 Heavy, KW-5, Mausie i podobnych wynalazkach.


Gdy czytam takie coś zastanawiam się po co? Pomijając fakt, że mausa, który schował dolną płytę, kątuje wieżę, i buja się jak #!$%@? wcale tak łatwo nie jest przebić, to po cholerę męczyć się czołgami, które nie pasują do obecnej mety? By siadła jedna bitwa na dziesięć? To tak jakby wziąć amxa CEDECEEE, który kiedyś był dobry, i narzekać, że obecnie jest gównem w bitwie.

Winnymi tego, że do waszych eset i typów piątych wszyscy strzelają z golda są:
- wg, że te czołgi mają parametry jakie mają
- wy sami, że w ogóle te gruzy wyciągnęliście je z garażu

Częstym argumentem jest, że pancerz teraz nie ma znaczenia, co nie jest prawdą. Przyjrzyjmy się obecnej mecie. Co się w niej znajduje? Czołgi MOBILNE, A ZARAZEM OPANCERZONE.

Szybki przegląd mety:

- czołgi specjalne czif, 907- zajebisty/trolowy pancerz plus świetna/dobra mobilność
-czołgi nagrody ( ebola 260) - czołgi z bardzo dobrym pancerzem
-277 - zajebista mobilność i świetnie opancerzona wieża
-430u - najbardziej opancerzony med w grze, zanim wprowadzili nagrody był drugim najczęściej odbijającym czołgiem ze wszystkich.

Przejdźmy teraz do czołgów, które może w mecie nie są, ale nadal dobrze odnajdują się na polach bitew.

-is7 - powodzenia w przebijaniu z golda isa, który schował kadłub i gra na hulldown, oczywiście da radę to zrobić, np #!$%@?ą na heatach, ale i tak musicie trafić w odpowiednie miejsce
-705a - dobrze ustawionemu również ciężko mu coś zrobić
-amerykańskie tedeki -jeden ma duży weakspot na wieży, drugiego weakspoty nie są takie duże i jak w nie nie trafisz to nie przebijesz
-husarz - ma trochę weakspotów na wieży, ale nadal musisz po nich celować, nie ma tak, że klikasz dwójkę i wchodzi gdzie popadnie
- 268 v4 - gold daje ci kole 50 procent szans na przebicie górnej płyty, z ppków ruszysz go tylko w małe fragmenty dolnej i garnki
-superkoń- bez znajomości weakspotów na wieży gold nic ci nie daje, jak nie wiesz jak przebić to nie przebijesz.

Podsumowując tę część - pancerz nadal ma znaczenie, a z golda, wbrew temu co mówią jednak trzeba celować.

Kolejną sprawą, którą chciałbym poruszyć jest twierdzenie, że po nerfie golda, fiolety dużo stracą. Błąd. Stracą dużo gracze bez konta premium i gracze słabsi. Myślicie, że przestaną używać golda bo będzie zadawał mniej uszkodzeń? Nie ma szans, dla dobrych graczy cena pocisku nie gra żadnej roli, kredytów zawsze jest wystarczająco. Poza tym prosta matematyka: wbicie się za trzecim, czwartym razem z ppka kosztuje tyle samo co wbicie się za pierwszym z golda.

Gracze bez premki, czy słabsi będą na straconej pozycji, bo mniej obrażeń to więcej pocisków, a więcej pocisków to większe koszta. Już teraz na dychach bez konta premium trzeba się nastrzelać by wyjść na plus, po zmianach koszty mocno wzrosną. Cena golda na testowym wcale nie była niższa niż na naszym serwerze.

Dość częstą sytuacją są też komentarze typu:

,,ten zjeb w xxx (wstaw dowolny czołg) strzelał do mojego yyy (wstaw czołg bez pancerza) z golda, jak śmiał"

Jest to tak absurdalne, że głowa mała. Ostatnio widziałem dyskusję, gdzie chłop się żalił, że podczas gierki czif strzelał do jego leoparda z golda. Nie wiem z czym miał problem, bo leopard pancerza nie ma, a czif mógłby się w niego nawet z heszy wbić. Co gold przeszkadza graczom w papierach, nie wiem. Jak ktoś wie, będę wdzięczny za odpowiedź.

to tyle mniej więcej ode mnie, zapraszam do dyskusji.

#wot #worldoftanks
dwuitownik - Jako, że jest epidemia i mam trochę wolnego czasu chciałbym poruszyć pew...

źródło: comment_15879079527DxLsXtEBNk5luMMrLaArd.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwuitownik: Problem polega na tym, że amunicja specjalna to przywilej, gwarantujący wyższą skuteczność w prowadzeniu ognia na który nie mogą pozwolić sobie wszyscy. Bez konta premium i premek nawet ograniczone korzystanie z golda nie pozwala zarabiać nawet przy bardzo dobrych bitwach, a większość graczy nie robi nawet dobrych bitew. Nie stać ich na spamowanie goldem.
Fakty są takie, że gdybym miał ogromne zasoby kredytów na większości pojazdów nie ładowałbym nawet
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Więc problemem jest twój brak kredytów, nie gold. Sytuację tę mogłeś/możesz rozwiązać w następujące sposoby:
-kupując czołg premium za kredyty podczas czarnego rynku (lansen za 7kk to jak wygrać z rakiem, buldog również dobry, osobiście #!$%@? AX nie lubię, ale dużo graczy go lubi)
-robiąc program rekrutacyjny.

Premki z czarnego rynku i programu są wystarczające na linię frontu, sam przez syndrom jeszcze jednej pestki gram głównie lansenem.
Wot jest
  • Odpowiedz
@dwuitownik: Amunicja specjalna jest problemem, w obecnym balansie jest formą pay to win. Nie jestem przkeonany czy rzeczywiście WG opłaca się utrzymywać taki model, masa graczy odchodzi mając z tym ewidentny problem.
  • Odpowiedz
@dwuitownik: To, że gracze bez inwestowania pieniędzy mają trudniej jest normalne w grze z podobnym modelem biznesowym, co nie usprawiedliwia obecnego balansu jeśli chodzi o amunicje specjalną.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: jak ostatnio odpalałem grę, nadal dostępna była za kredyty. No, jak wejdziesz e100 do bitwy to możesz mieć takie odczucia, weź normalny czołg z pancerzem i wtedy już tak p2w nie jest
  • Odpowiedz
@dwuitownik: Nawet jeśli doszlibyśmy do wniosku, że obecny balans pod względem amunicji specjalnej jest ok, nie zmienia to faktu, że mnóstwo graczy się na niego uskarża, i WG to zauważyło. Nawet jeśli zmienianie tego byłoby głupie( w mojej ocenie zmiany są konieczne), to dla WG głos graczy jest kluczowy z punktu widzenia funkcjonowania biznesu.
  • Odpowiedz
@prezess123123: załużmy że jesteś ósemką strzelającą za 200 i mającą penę na podstawie penę w okolicach 190. Widzisz vk100p na 600 hp, która showała dolną płytę i nie można jej objechać. Jedyną szansą na przebicie jest garnek. Wcześniej potrzebowałbyś trzech złotych pestek by ją wykończyć (zakładając, że cały czas losuje ci średnie), teraz będziesz potrzebował czterech.
  • Odpowiedz
Pomijając fakt, że mausa, który schował dolną płytę, kątuje wieżę, i buja się jak #!$%@? wcale tak łatwo nie jest przebić


@dwuitownik: No, musi zrobić pierdyliard rzeczy i na koniec może sobie stać i nic nie robić bo gdy tylko obróci wieżę by strzelić zostanie podziurawiony jak leci w przód.

po cholerę męczyć się czołgami, które nie pasują do obecnej
  • Odpowiedz
@dwuitownik:


Nie obraź się ziomek, ale twój post przypomina mi wypowiedzi tych super mega proplejerów z polskiego forum WoTa, co to srają wyżej niż mają dupę i swojego czasu twierdzili, przykładowo, że Wafel z dziesiątego tieru wcale nie jest OP, bo przecież jak do niego burzakami strzelasz to się składa - i to, w ich świecie, miało jakoby negować fakt, że ma najbardziej OP magazynek jaki kiedykolwiek pojawił się w tej grze.

No i nie musisz cenzurować mojego nicka ze skrina, bo ja się swoich wypowiedzi
  • Odpowiedz
@dwuitownik: A ja bez dłuższych wywodów powiem, że przy jakimkolwiek nerfie golda, nastanie meta HEhełków i husarzy. Ruszenie tej ammo niestety będzie mieć takie skutki GDYŻ wiele map jest zbyt #!$%@? (tunelowych) i nie pozwalają na (o zgrozo) flankowanie. XD Osobiście wożę amunicję w stosunku procentowym 60-70% normalna, 25-35% gold i troszkę HE (nie dotyczy husarza, tam HE 25%, inne wysokokalibrowe także). Ale mam gdzieś czy ktoś strzela full gold.
  • Odpowiedz
@dwuitownik problem jest podejściem do gry, ja mam takie że każdy typ pocisków jest do odpowiednich zadań, ap/apcr to podstawa trzeba sobie wyrobić nawyk strzelana w odpowiednie miejsca dolna plyta/pierwsze kółko bok tył weak spot. Kumulacyjny trzelanie do wieży od typa przez e100 do mausa, unikam go do strzelania zamiast podanych pierwszych. Złoto dla biedaków (burzak zwany heheszkiem) jego zalety przjela półka husarja na X tierze dobry do dobijania op czolgow
  • Odpowiedz