Wpis z mikrobloga

Rynek pracownika - zaraz będzie płakał jak ten stolarz na głównej wczoraj co to na pół etatu 4000 brutto dawał i nikt nie chciał.

W praktyce wygląda to tak jak tu, tylko że tu mamy na tyle specjalistyczne stanowisko (od kowalstwa po autocad przez spawanie i ślusarstwo połączone z zarządzaniem pracownikami)

Jutro ten gość się będzie żalił że dawał 12tys i nikt nie chciał pracować - oczywiście wszystko w jego wyobraźni bo tak naprawde to po pierwszym roku próbnym za 16zł na godzine zgromadzi wszystkie argumenty żeby ci udowodnić że za mało robisz za te 12-15 20tys ile płaci na fachowca w opowieściach.

Jako że sam sie zajmuje szukaniem ludzi to ta oferta jest z tej półki gdzie raz na rok ktoś kompetentny się zgłosi - i taka jest reakcja.

#hr #pracbaza #januszebiznesu
suqmadiq2ama - Rynek pracownika - zaraz będzie płakał jak ten stolarz na głównej wczo...

źródło: comment_15878970650KgYgWqy2BZXQt2azHmXCu.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: @pmub:

Tak i oni w większości konkurują z niemcami gdzie kosztem dla niemca jest 5k€ miesięcznie za spawacza.

I przy tych wszystkich wałkach z umowami pod stołem p0lakowi jest za dużo płacić 500€ i konkurować w UE

Rząd ich #!$%@? uciska zabierając podatek ze śmieciówy

Tak wiem załóż własną firme i płać
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako: Znajdzie, tylko takiego który nie będzie wszystkiego potrafił zrobic, któremu zapłaci 1/3 stawki i który będzie mial #!$%@? i będzie płacz, ze na nikim w tej firmie nie może polegać tylko on sam wszystko umie dopilnować. Inni tez potrafią, tylko nie za 10 groszy z każdej złotówki która powinni zarabiać.

To samo przerabiałem w handlu, jedna z pierwszych prac, bez ustalonej prowizji, bo podstawa była w miarę jako tako jak
  • Odpowiedz
Prujesz się o rozmowę z firma pośrednicząca. Normalna praktyka u nich. Znajdź taka rozmowę bezpośrednio z pracodawca a później zacznij sapac.
  • Odpowiedz
@Pierwiastek_Zua: Policz sobie ile płaci firma przy 2300€ netto, bez paru groszy 5k€ brutto wychodzi, napisałem koszt spawacza a nie ile ma na konto

Nasi dają śmieciówe i kase pod stołem albo na dg czyli to samo co śmieciówa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@suqmadiq2ama: tylko w osranej p*lsce jest takie zjawisko że ledwo nowa firma i już BMW 5 stoi na parkingu podczas gdy pracownicy tyrają za najniższą, maszyny pracownicze pamiętają 2000r a właściciel narzeka że ciężko znaleźć ludzi
  • Odpowiedz