Wpis z mikrobloga

Mirki rozliczam PIT. JA Mam dochodu 96 k żona 73. Więc mi 11 tysięcy wchodzi w ten drugi próg podatkowy. Rozliczymy się wspólnie według mnie powinienem mieć całkiem spory zwrot jednak mam do nadpłaty 250zl ktoś ma pomysł dlaczego i czy na pewno tak powinno być? Wydaje mi się że rozliczajac się wspólnie powinno być lepiej
  • 5
Wydaje mi się że rozliczajac się wspólnie powinno być lepiej


@Kipper: i pewnie tak jest ale

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego nie oznacza, że podatnik będzie zobowiązany do zapłaty podatku w wysokości 32% od całego uzyskanego dochodu. Bowiem drugi próg podatkowy, a więc 32% podatku należy zapłacić jedynie od tej części dochodów, która przewyższa kwotę 85 528 zł.


Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-drugi-prog-podatkowy-od-jakich-kwot-go-liczyc
@darek-jg I to też napisałem. Powyżej tych 85 jest 11 tysięcy. I wydaje mi się że od tego podatek był 32% a pomimo wspólnego opodatkowania nie mam zwrotu
Policz pit tylko ze swoich dochodow. Jesli wyjdzie Ci zero to znaczy ze zle policzyles wsolny pit. Jesli wyjdzie Ci duza kwota do doplacenia, to znaczy ze ksiegowa nie uwglednila Ci ze wpadles w drugi prog. Wiec przez ostatnie miesiace roku dostawales za duza wyplate. Dlatego nie ma zwrotu, bo juz masz ta kase.