Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#niemcy #niemiecki #nauka #naukajezykow

Cześć ojciec jest w Niemczech bo stwierdził #!$%@?ć Polskę, i chce się uczyć niemieckiego.

Jakie aplikacje/książki do kupienia polecacie żeby biedak wziął się za to bo chce coś więcej a bez języka to słabo.

Ja kiedyś ogarniałem supermemo do ang i w sumie fajne, ale nic więcej nie znam więc brak porównania
  • 12
  • Odpowiedz
@masieg: do gramatyki bęza
Do słownictwa, książki czy coś w stylu duolingo. Jest tego pełno.
Ja zaczynałem się uczyć (tak na poważnie, bo wcześniej miałem w szkole jakieś podstawy) od czasowników. Rekcja plus perfekt i imperfekt. To pozwalało mi na dużą swobodę, gdy chciałem coś powiedzieć, bo wiedziałem jak odmieniać. Potem po prostu uczyłem się rzeczowników działami. Przemiennie z gramatyką, której się douczałem, gdy chciałem stosować jakieś bardziej skomplikowane konstrukcje zdań.
  • Odpowiedz
@JakovKarnic:

Wbrew pozorom, niemiecki jest dużo łatwiejszy niż angielski i możesz się go nauczyć z książki, bo wymowa jest uporządkowana, nie jak w angielskim. No i nie martw się, jak nie znasz rodzajnika czy gramatyki czy się pomylisz. Ja robię dużo błędów, a w Niemczech ludzie potrafili się ze mną porozumieć


Co kto woli, ale jak dla mnie niemiecka wymowa wcale nie jest uporządkowana (choć na pewno łatwiejsza niż w językach
  • Odpowiedz