Wpis z mikrobloga

Co tam Mirki słychać w waszych browarach?
Ja dziś popełniłem okrągła warkę #60 i zrobiłem rekord czasowy, bo w 3h20min udało się ze wszystkim ( ͡º ͜ʖ͡º)

I wrzuciłem kakao, ziarna kakaowca i prażone wiórki kokosowe do stouta, którego sama baza na ten moment nie jest zbyt specjalna, więc może po tych dodatkach coś z tego będzie.

#piwowarstwo
  • 18
  • Odpowiedz
@wertychochlik: rozlałem reuchweizena. Dawno już mi "zwykłe" piwo tak nie zasmakowało jak te resztki z rozlewu. Tylko czekać aż się nagazuje. ()
  • Odpowiedz
@gieneq: ja wyjątkowo tak dzisiaj, zwykle tak samo się pieprzę ze wszystkim średnio 6 godzin ¯\_(ツ)_/¯ no i quadrupla też nigdy nie warzyłem, w ogóle mam belgię nierozpoznaną. Brew like a monk leży, ale jeszcze nieruszone :D
  • Odpowiedz
@wertychochlik: na lenia, zestaw z alepiwo: po 2 kilo pszenicy i buku z weyermana, do tego 3 pokolenie wb06. Następnym razem dam trochę więcej wędzonki, bo na świeżo jest wystarczająca, ale chciałoby się więcej, mocniej. Może podwójnego by tak zrobić.
  • Odpowiedz
  • 0
@wertychochlik to jak ja z brew like a monk ( ) wyrywkowo tylko pare rozdziałów. Z belgii do tej pory to lambiczi i flandersa tydzień temu uwarzyłem. A z tej gestwy własnie quada. Jakiś czas temu Czesław wrzucił ciekawy przepis na piwo.org a że chodził za mną quad od dawna to się szarpnąłem. Niestety przy dużym balingu rozjeżdza mi się wydajność na kociołku i zamiast 17L 25blg
  • Odpowiedz
  • 1
@wertychochlik Tylko z tego co fermentowałem tydzien temu i ile poczytałem. IMO to żeby puszczać w wysokich temp belgi i ciągnac do 26*C to proszenie się o smród i rozpuszczalnik. Teraz zaczynam w 16*C, za jakieś 2 dni planuje o 1 stopień podwyższać do 21 max 22. Poprzednią warke na nich pociągnałem do 21 i bardzo fajnie wyszło.
  • Odpowiedz
@gieneq: sam robiłeś syrop? Ja ostatnio dodałem 900g takiego morela/bursztyn do dubbla i pachnie fantastycznie, z resztą te same drożdże, co u Cb. Pierwszy raz w karierze zachwycałem się walorami smakowymi piwa z testu odfermentowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@stout2137 ten kupiłem https://twojbrowar.pl/pl/dodatki-piwowarskie/243-cukier-kandyzowany-ciemny-250ml.html?search_query=kandyzowany&results=16
robiłem jakiś czas temu domowy, ale za wiele o nim nie powiem bo warka się zakaziła (°° Pewnie dałem za mało wody/za długo się gotował bo wyszedł grudkowaty. A w smaku przypominał przypalony karmel. FM26 mają chyba najlepszą opienię z belgów z FM jak nie są jednymi z najlepszych robaków wogóle.
  • Odpowiedz