Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z tagu #bieganie - możecie polecić jakieś maski / kominy do biegania, które nie kosztują milionów?

Obecnie biegam w cienkim kominie, lecz po 5 km jak złapie wilgoć to nie idzie w nim oddychać. Jak coś to nie zależy mi na ochronie przed smogiem tylko przed mandatem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 9
@virtroy: kup maseczki chiruegiczne w zabce 10szt za 16zl.
Albo w aptece ~3zl.

Najlepsze by byly zielone, ake niebieskie tej daja rady. Zakladasz, nie zaciskasz na nosie tej plytki do dopasowania i smigasz. Wdecz ustami przez maske, wydech ustami i powietrze wylatuje obok nosa.
Zaden buff sie nie umywa do tego. Przetestowalem 3 buffy kazdy predzej niz pozniej robi sie mokry. Mozesz go obrocic na sucha strone, ale pocisz sie i
@panmimoskok: wiesz wszystkich buffow bedzie dotyczyl ten problem, dodajesz material wokol glowy i karku, nie ma przeplywu powietrza bedziesz sie pocil.

Testowalem 2 'oryginalne' buffy z zawodow i jeden decathlonowy ultra lekki. Te z zawodow wygladaja na podobny material do tego uv. Nie mam opakowan po nich, ale to takie z przeznaczeniem na cieple dni.
@panmimoskok: wiesz ten buff jest fajny i przewiewny, ale oddychanie przez jakikolwiek material powoduje ze para wodna sie bedzie na nim gromadzic i bedzie po prostu mokry. Ja sobie radzilem z tym tak jak pisalem, robilo sie mokrow wokol ryja, przesuwalem buffa, ale doszedlem do momentu, ze przesunalem sobie juz zapocony kawalek materialu, a bardzo srednio oddycha sie z domieszka wlasnego potu.
Te UV to pewnie najlzejsze i najbardziej oddychajace materialy.