Wpis z mikrobloga

@karacz: jeśli ma ubytki to i tak sie będzie utleniać. Jedno mycie nic nie zmieni. Do tego chyba chciałeś zabrzmieć mądrze, ale nie do końca wyszło. Nabłyszczacz to także surfaktanty tyle, że słabsze. Jeśli kostka/proszek do zmywarki (te mądrze brzmiące surfaktanty niskopienne) nie usunie brudu to nablyszczacz nic nie da. On tylko zmniejsza napiecie powierzchniowe przy płukaniu.
@powiedz: to nie działa tak jak napisał @karacz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polanin: nablyszczacz to w większości mieszanina kwasów i fosfonianow kolego ;) poza tym surfaktanty nie reagują z aluminium tylko substancje alkaliczne które są w kostkach lub płynach do mycia w zmywarkach
  • Odpowiedz
nablyszczacz to w większości mieszanina kwasów i fosfonianow kolego

@karacz: Aha... Jak byś podał źródło to byłoby super to podyskutujemy co jest bo, bo nie zrozumiałeś składu. Na marginesie nie ma czegoś takiego jak "fosforaniany". Jak zrozumiesz jak działa nabłyszczacz to będziesz wiedział jakiego składu można się spodziewać bez zerkania do źródeł. Już Ci zdradziłem wcześniej, że chodzi o zmniejszenie napięcia powierzchniowego. Najprostszą drogą jest właśnie dodanie środków powierzchniowo czynnych. Po co się to robi? Żeby woda nie tworzyła kropli na naczyniach. Kolejne "po co"? Bo wysychająca kropla pozostawia zacieki. Jeśli jest cienki film wody to po jej odparowaniu na powierzchni pozostaje mało stałych osadów (głównie soli) i taka powierzchnia ładniej błyszczy. Jak już to wiemy to można dla pewności poszukać jakichś źródeł ze składem. Na początek najprościej zerknąć na butelkę na półce. Załóżmy, że nie ma butelki, więc mamy drugi wynik z wyszukiwarki:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Sole-i-nablyszczacze/domol-nablyszczacz-do-zmywarek-1-l,148127,8340

SKŁADNIKI

5 % lub więcej, ale mniej niż 15 %: niejonowe środki powierzchniowo czynne; Mniej niż 5
  • Odpowiedz