Wpis z mikrobloga

@Kjedne Obawiam się, że to jest początek końca KO, podobne samobójstwo jak UW kiedyś. Oby tylko na zgliszczach powstało coś liberalnego jak .Nowoczesna czy socjalliberalnego jak Ruch Palikota kiedyś. Niestety, nie widzę żeby partia o takim programie politycznym mogłaby być mocną drugą siłą w Polsce jaką była Platforma.
@Kjedne Przed pandemią byłem raczej przekonany, że Kidawa mimo wszystko wygra chociaż wolałem np. Sikorskiego. Teraz jestem już pewien, że żaden kandydat KO nie zostanie kolejnym prezydentem, nieważne czy teraz będą wybory, czy w sierpniu bądź na jesieni. Sądzę, że to może być początek końca tej formacji.
@Kjedne: @JakovKarnic:

to dopiero początek spadku

zobaczymy
W lutym już były sondaże z PiSem o podobnym poparciu. W sumie największa różnica jest na linii KO-KP

Przy takim układzie sił w Sejmie PiS straciłoby samodzielną władzę. Partia rządząca miałaby 203 mandaty, a nie tak jak obecnie, 235. Z kolei Koalicja Obywatelska miałaby 147 mandatów zamiast 134.

Konfederacja natomiast wprowadziłaby do sejmu aż 33 posłów, a obecnie ma ich jedenastu. Oznacza to,
@Kjedne: no wiem xD Chodzi mi o to, że poparcie wróciło tam gdzie było wcześniej i tutaj jest wróżenie z fusów ile może jeszcze spaść. Patrząc na mandaty nic ładnego się nie ulepi, acz będzie ciekawe.