Wpis z mikrobloga

Nasz kierunek dostał informacje od prowadzącego laboratorium, iż jest możliwość (nie nakaz!) przeprowadzenia zajęć online, które będą polegały na tym, że będzie on je wykonywał, nagrywał, a ostatecznie nam udostępniał. Na bazie tych filmów mamy wykonywać sprawozdania. Szczerze mówiąc, wydawało mi się, że moja grupa nie będzie zbyt zachwycona tym pomysłem, okazało się jednak, że wszyscy oprócz mnie zagłosowali na przeprowadzenie takich zajęć XD Stąd ziomale moje pytanie skierowane do was. Ja osobiście uważam, że takie zajęcia jak m.in. laboratoria chemiczne nie powinny być odbywane online (jeśli oczywiście istnieje jakakolwiek szansa na przeprowadzenie ich w formie klasycznej teraz lub w przyszłości, a według mnie istnieje), wydaję mi się, że laboratoria, na których wykonujemy wszystko samodzielnie są tak naprawdę najlepszym sposobem na zdobycie, jak również przyswojenie zdobytej wiedzy i umiejętności, a zastąpienie ich materiałami wideo, na których ktoś inny wykonuje to ćwiczenie mija się z celem i ogólnym sensem tej formy zajęć. Przypuśćmy, że po jakimś czasie mam odtworzyć jakieś ćwiczenie. Jestem przekonany, że po przeprowadzeniu go niegdyś własnoręcznie będę po prostu pamiętał o wiele więcej i potrafił wiele więcej niż po obejrzeniu jakiegoś filmiku, a według mnie to jest tak naprawdę na tych zajęciach najważniejsze, nauczyć się pracować. Tak więc, jestem bardzo ciekawy co WY byście preferowali w takiej sytuacji. Oszczędzenie czasu i odbębnienie zajęć elektronicznie, czy przeczekanie tego okresu, powrót na zajęcia i samodzielna praca? Zapraszam do odpowiadania.

#studbaza #chemia #koronawirus #pytanie #edukacja

Co byście wybrali w takiej sytuacji?

  • Laboratoria w formie online 53.1% (34)
  • Wykonanie ćwiczeń samemu, po powrocie na uczelnie 46.9% (30)

Oddanych głosów: 64

  • 15
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: też miałem takie myśli, ale miałem nadzieje, że może faktycznie mają jakiś dobry powód/argument do przeprowadzenia zajęć online, taki, którego może nie dostrzegłem, no ale ostatecznie pewnie chodzi po prostu o wcześniejsze skończenie i zapomnienie : |
  • Odpowiedz
@Carras16 Ja Cię rozumem jako była studentka, ale rozumiem też prowadzących, jako człowiek, który prowadził zajęcia. Nie wiem, na którym roku jest teraz chemia fizyczna, ale jeśli jesteś w miarę zaawansowany, jeśli chodzi o poruszanie się w laboratorium (słynne "przelewanie z probówki do probówki", umiesz ważyć, miareczkować itp. itd.) to nie wydaje mi się, żebyś miał wiele stracić. Tym bardziej, że całe doświadczenia będą nagrane i gdybyś chciał je w przyszłości odtworzyć,
  • Odpowiedz
@Carras16: Ale jak niby w tej chwili dane ćwiczenie ma się odbyć jak uczelnie są zamknięte? Zresztą jak jakimś cudem 25 maja wrócisz na uczelnię to byś musiał dużo takich zajęć odrabiać tuż przed sesją...
  • Odpowiedz
@Carras16: Jestem w technikum chemicznym i mam zajęcia zapewne podobne do Twoich, przynajmniej trochę. Robienie samemu > gówno na kiju >>>>>>>> oglądnie filmików
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97: No wiadomo oczywiście, że w tym momencie nie ma takiej możliwości, ale za jakiś czas powinna sie pojawić, kiedy wszystko sie unormuje. A co do odrabiania to jest to do zrobienia, tym bardziej ze wykłady i konwersatoria będą już zaliczone.
  • Odpowiedz
@SSKW: Tak jak napisałem wcześniej, jestem za zwykłymi laboratoriami, jeśli wykonanie ich będzie w niedalekiej przyszłości możliwe. Jeśli by nie były to pełna zgoda, lepiej coś zrobić w taki sposób niż żaden.
  • Odpowiedz
@Carras16: U mnie laboratoria wyglądają tak ze mamy robić sprawozdania na podstawie instrukcji, prowadzący wysyła nam wyniki. Dramat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz