Wpis z mikrobloga

Dostałem zawiadomienie, a dokładniej moja firma w której dowożę jedzenie, o popełnieniu wykroczenia związanej z nie dostosowania się do sygnalizacji świetlnej. Moi szefowie, po licznych obliczeniach mówia ze ja kierowałem tym samochodem. Data to 22 październik 2019. Z tego co się orientuje to w tym miejscu nie ma żadnej kamery. Podobno to jest już 3 powiadomienie i dopiero teraz o tym mnie poinformowano. Mogę się jakoś odwoływać od tego? Chciałbym chociaż zobaczyć nagranie z tego zdarzenia? Jakieś porady?
#mandat #wykroczenia #policja #samochody #motoryzacja #prawo #prawojazdy #przepisy #przepisydrogowe
  • 13
@calkiemnaserio a przejechałeś na czerwonym? Być może samochód ten został nagrany przez innego kierowcę który wysłał nagranie na policję. Zawsze możesz się nie przyznawać do wykroczenia, ale nie wiem co powie na to sąd jak być może ma tylko samochód nagrany.
@vertical: zupełnie nie pamietam sytuacji, bo to było jednak ponad pół roku temu. Nawet nie napisali w tym zawiadomieniu o jakie dokładnie skrzyżowanie chodzi, tylko podali ulice. Ale z tego co mi się wydaje to na całej jej długości nie ma fotoradaru czerwone światło, możliwe ze akurat ktoś na monitoringi siedzial, Ew zgłoszone przez innego kierowcę tak jak właśnie piszesz
@calkiemnaserio to ja bym się chyba nie przyznawał, nawet nie mówiłbym ze nie pamiętam tylko że się nie przyznaje, że nawet jeżeli ktoś tego dnia popełnił to wykroczenie to nie byłeś Ty. Prawdopodobnie unikniesz kary chociaż pewności nie ma. Policja być może będzie straszyć wysoką grzywną i ciąganiem po sądach jeżeli nie przyjmiesz mandatu ale w praktyce sądy z reguły przyznają taką samą karę jak wysokość mandatu plus 50 - 150 zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@calkiemnaserio: jakiś obywatel cie nagrał i wysłał e-mail na stop agresji na drogach i zaczęli w końcu czynności. Gdyby policjanci byli świadkami to zapewne od razu by cię zatrzymali. Sam możesz zadzwonić i się zgłosić bez czekania na wezwanie. Szybciej dowiesz się o co chodzi
@calkiemnaserio być może kary nie da się uniknąć, zwłaszcza że zapewne będą dążyć do ukarania Ciebie i Twojego przyznania się. Osobiście nie wiem co bym zrobił na Twoim miejscu, albo się przyznał i przyjąłbym karę albo twardo się nie przyznawał :) Niestety nie znam sytuacji, co się dzieje, gdy ktoś wskazany przez właściciela jako ten komu powierzono pojazd nie przyznaje się, może poszukaj w necie przypadków np na forum prawnym. Jest jeszcze