Wpis z mikrobloga

#wykopefekt

Pomóżcie mi nakręcić Małysza. Schronisko dla zwierząt potraktowało mnie jak psa. Poszedłem przed świętami adoptować pieska. Przez błąd pracowników zostałem wpuszczony na obiekt i pozwolono mi wybrać sobie pieska. Ten po którego przyjechałem nie polubił mnie, Pan pracownik dał mi innego abym się z nim pobawił. (nie miał nawet imienia) zaiskrzyło. Podjęliśmy decyzję, że go zabieramy do siebie. Po czym... Zostałem potraktowany jak ścierwo przez pracownice która sama mnie tam wpuściła. Po krótkich nie uprzejmościach i stwierdzeniu "pracownik, który wydał Panu psa dostanie #!$%@? srogi jest koronowairus" Pani, która ewidentnie wstała lewą nogą (może to był ten dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) nasłała na mnie ochronę, że chodzę nielegalnie z psem na obiekcie (sic!). Ochroniarz zwyzywał mnie od chorych psychicznie i wrócił ze strażą miejską, która akurat przywiozła pieska po interwencji. Ja w tym czasie już czekałem aby zwrócić psa pracownikowi który mi go wydał. On w tym czasie rozmawiał z Panią dyrektor, która mnie przeprosiła za sytuację i zapewniła, że to wypadek przy pracy, a pies gdy tylko będzie taka możliwość zostanie mi wydany.

Obecnie okazało się, że dzisiaj ktoś idzie go zobaczyć i jeśli mu się spodoba to go zabiera.

Moje dzieci już nadały mu imię Snoł. Posiadam duży do i wielki ogord jak na warunki miejskie, dużo biegam i jeżdżę na rowerze. Dzieci wychowywały się ze zwierzętami. Teść ma azyl dla dzikich zwierząt, potrafimy dziki wychować, a psa nam nie chcą dać. Już prawie 2 tygodnie byłby w kochającym domu. A TOZ Wrocław zrobił konkurs kto pierwszy wyślę ankietę... I te imię Elmo... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pomóżcie "odzyskać" psa Snoł jak to mówi mój 4 letni synek.
Pomóżcie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#pies #schronisko #afera ##!$%@? #niepodobamiesie #wroclaw
CzYczer - #wykopefekt 

Pomóżcie mi nakręcić Małysza. Schronisko dla zwierząt potra...

źródło: comment_1587714185hJzLMRB29A2oIZdXUl4JCA.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@CzYczer: właśnie dlatego nie bierze się niestety psów ze schronisk, bo to firmy, które żerują na zwierzętach. Lepiej sobie psa kupić w hodowli jak użerać się z nimi, bo nawet jak adoptujesz psa to de facto ci go wypożyczają i mogą zabrać w dowolnej chwili.
  • Odpowiedz
@CzYczer: znajoma próbowała wziąć dwa razy różne psy z tego schroniska i dwa razy mówili jej, żeby przyszła w dany dzień po odbiór. Dostosowała się do terminu, pokupowała wszystkie akcesoria i karmę, a w schronisku powiedzieli jej "sorka, wczoraj ktoś był i zabrał tego psa" () Po wielkich rozczarowaniach powiedziała, że trzeciego nie da rady już przejść i adoptowała piesku z fundacji bez problemów.
  • Odpowiedz
@mikaliq: wysłałem ankietę jak tylko zostało wystawione ogłoszenie na fb. Dzwoniłem wielokrotnie. Nawet mam SMS od pracownika, gdzie jest napisane, że ten piesek jest dla mnie zarezerwowany. Wysłałem ankietę 3 h po tym jak pojawił się anons. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CzYczer: schroniska to jakaś patologia, sąsiedzi mojego dziadka mieli bernardyna na bardzo dużym podwórku i w ogóle miał luksusy, zadbana psinka, no i się zdążyło że ktoś przywalił w płot samochodem kiedy właścicieli nie było w domu no i pies uciekł przez dziurę w plocie, znaleźli go w schronisku i chcieli odebrać swojego psa, to najpierw do ich domu pojechał "zwiadowca" i zdecydował ze nie oddadzą im psa bo ma za
  • Odpowiedz
@CzYczer: #!$%@?ąc od tego co napisałes, malamuty i husky to nie są dobre psy dla rodziny z dziećmi. Zwłaszcza wzięte ze schroniska. To rasa pierwotna sprawiająca dużo problemów wychowawczych. Mój malamut nawet ze szkolenia został wywalony, bo nie dość, ze sam sie nie sluchał, to wprowadzał chaos wśród reszty psów. Malamuty sa także terytorialne, lubią dominować przestrzeń, która sobie wybiorą. Trzeba niemało wysiłku żeby zakodować im miejsce w stadzie. Jedzenie często
  • Odpowiedz
@CzYczer nic nowego

Mieszkam koło Olsztyna i takie same zjeby pracują w okolicznych schroniskach z tą różnicą że jak przychodzi ktoś adoptować psa to musi ZOSTAĆ WERYFIKOWANY ale adopcjami zagranicznymi chwalą się w ciemno i na telefon wysyłają
  • Odpowiedz
@CzYczer: oprócz tego re rasy to uciekinierzy, stąd też często lądują w schroniskach.
Nie piszę tego żeby Cię zniechęcić do adopcji psa, tylko ostrzec przed husky/nalamutem ... Mieliśmy takiego psa 15 lat (wyjątkowo długo żył) i naprawdę to ciężka lekcja, miłość i nienawiść. Wklejam też link do sytuacji jakie mogą sie wydarzyć przy tej rasie https://youtu.be/bdFe7aWQkuU pamiętaj też, że taki pies ze schroniska jest po przejściach i może mieć różne jazdy
  • Odpowiedz
@CzYczer: @Z3tkaOak: takie akcje wraz z dowodami itp zglaszajcie na Czarna Lista Organizacji Prozwoerzecych, gostek lubi bawic sie w takim gownie. Ogolnie dolnoslaskie slynie z takich akcji i leci tam gruby hajs za kradzieze ladnych pieskow itp. A ty Opie, jezeli chcesz tego akurat psa to albo zalatwisz z nimi to polubownie, najlepiej tam jechac i lizac dupe dyrce, albo w ogole nie dostaniesz zadnego psa z tego miejsca. To
  • Odpowiedz
@oficjalniemartwa: czasem serio trafi sie ciezki osobnik, ale rzutujesz opinie o rasie po obserwacji serio trudnego osobnika. Wiem, ze to wsrod psiarzy zabrzmi dziwnie, ale poprostu sie nie dopasowaliscie do siebie i lepiej bylo mu poszukac lepszego domu, a nie tkwic "w toksycznej relacji" bo az z twojego postu kipi niechec do tego psa. Dla przykladu wyobraz sobie boksera, spoko psy prawda, dwojka znajomych kupila dwa takie z tego samego miotu,
  • Odpowiedz
@Vittel: tylko, ze husky/malamut to rasa pierwotna jak pisałam i to troszkę inaczej wygląda. Wiem, że może trafić się całkiem miły psiak, ale jednak wiele z nich jest nie do ułożenia. Dorosły człowiek może będzie w stanie zapanować nad nim, ale nie dziecko, choćby się chowało wśród kilkaunastu zwierząt, to będzie nadal dziecko, które trochę mniej rozumie i inaczej dedukuje.
Plus... Te psy sa naprawdę silne, zerwane sięgno w ręce, bo
oficjalniemartwa - @Vittel: tylko, ze husky/malamut to rasa pierwotna jak pisałam i t...

źródło: comment_158773063849NLUI5ok4hgxI1mQtHrM1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz