Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kjedne: napisałem cały długi komentarz ale potem skasowałem bo nawet nie chce mi się dyskutować. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Homoseksualistom zostawmy związki partnerskie i prawo do informacji medycznej czy dziedziczenia, ale adopcja dzieci to nie jest łatwy temat. Pytanie ilu homoseksualistów zaakceptuje heteroseksualizm swojego dziecka.
@Kjedne: Jeszcze wczoraj Kidawa była po prawej stronie. Ciekawe co się zmieniło i czy jest nowy komentarz.
A btw Hołownia jest za związkami partnerskimi, a ma większe szanse wygrać ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Kjedne: sam latarnik chyba nie do końca jest zbalansowany pod kątem pytań. Sporo pytań o kwestie koronawirusa i tematy światopoglądowe, które od razu ustalają pod kandydatów. Brakuje pytań o gospodarkę, rozwój. Zbyt mało pytań o działalność państwa. Może prosty system ważenia pytań (wg użytkownika), by poprawił ten latarnik.
Małżeństwo to pojęcie zastane w naszej kulturze, niezmienne od czasów rzymskich, jego znaczenie jest oczywiste, wynika z praw natury i nie wymaga definiowania. Nigdy wcześniej w historii 1% mniejszość seksualna nie miała takiej siły przebicia, żeby niszczyć podstawowe pojęcia, na których zbudowana jest kultura. Teraz takiej siły ta mniejszość też by nie miała, gdyby nie lewica, która uznała tą mniejszość za idealny proletariat do kulturowej iteracji rewolucji komunistycznej.
żeby było małżeństwo potrzebujesz kobiety i mężczyzny


@malleonamalo: Nie potrzebujesz, a dowodem na to jest istnienie małżeństw w innej formie niż kobieta+mężczyzna.

to nie są pojęcia, które podlegają "merytorycznemu argumentowaniu


@malleonamalo: Oczywiście że podlegają. Nie mój problem że nie potrafisz merytorycznie uzasadnić dlaczego małżeństwo nie może istnieć w innej formie niż kobieta+mężczyzna ¯\_(ツ)_/¯
@malleonamalo ale kocopoły pierdzielisz xD Definicja małżeństwa ewoluowała akurat bardzo żwawo. Od paktu międzyklanowego po sakrament religijny nastawiony wyłącznie na prokreację (prawo religijne do dziś dopuszcza unieważnienie małżeństwa w przypadku bezpłodności). Świeckie małżeństwa w ogóle pojawiły się w Europie dopiero w XIX wieku i do dziś jeszcze budzą kontrowersje wśród co bardziej oczadzonych religią dewot. Nie wycieraj sobie gęby rzymskimi tradycjami, bo po prostu pasuje ci prawo, które wywyższa cię nad pedałów.
Nie wycieraj sobie gęby rzymskimi tradycjami, bo po prostu pasuje ci prawo, które wywyższa cię nad pedałów. I to jest właśnie leitmotiv współczesnych konserw xD


@Zralok: W tradycyjny dla swojego środowiska sposób oplułeś mnie jadem z pozycji wydumanej wyższości i w ogóle nie powinienem odpowiadać, bo dyskutowanie na takim poziomie mnie obraża.
To nie jest prawo, które kogoś wywyższa, to jest oczywistość i podstawa kultury, w której żyjemy. Każda kultura ma