Wpis z mikrobloga

Nie mogę już patrzeć na tych górników. Najgorsza, najbardziej roszczeniowa grupa społeczna. Nawet złotówy są w c--j wyżej. To chyba trzeba rozwiązać siłą. Zwłaszcza, że oni też nie mają ŻADNYCH zahamowań. Jednemu radnemu (?; w każdym razem jakiemuś urzędasowi) na Śląsku, co nawet czasem im pomagał wysypali na środku biura węgiel, bo raz ich nie poparł XD. O jakimś paleniu opon etc. to nawet nie wspominam.

Tu macie, real talk: https://to.com.pl/gornicy-wysypali-wegiel-w-biurach-poselskich-pis-na-slasku-to-akcja-zwiazkowcow-sierpien-80/ar/c1-14793818

Swoją drogą jak c------m narodem są Polacy, skoro terroryzuje ich grupa roboli, która nie potrafi napisać zdania po polsku i jedyne co potrafi to rycie w ziemi jak zwierzęta XD

No ale byś zjechał na dół synek, hehe, to był zobaczył.

#gornictwo #gospodarka #zwierzeta #pasozyty #drobnoustroje #przemysl
Lehu31 - Nie mogę już patrzeć na tych górników. Najgorsza, najbardziej roszczeniowa g...

źródło: comment_1587674780i39SVIehln7Zq3NHr8P7mL.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lehu31: rozwiązanie jest proste. Jak będą zapowiadać strajki/blokowanie ulic/palenie opon to trzeba zakomunikować, że straty z tego powodu będą pokrywane ze sprzedaży kopalni. A u prywaciarza nie będzie im już tak lekko.
  • Odpowiedz
@Lehu31: jeżeli nie znasz sytuacji w PGG to po co się wypowiadasz, tam ludzie dostają po połowę wypłat lub nawet wcale, PGG to takie stare SRK, czyli spółka powołana po to żeby wygaszać kopalnie. W ich sytuacji 20% to całkiem sporo, biorąc pod uwagę że dostają po 2500-3000 zł.
  • Odpowiedz
@dami423: no to chyba powinno im przyjść do głowy, że ich praca jest niepotrzebna i powinni poszukać nowej, prawda? Sam teraz straciłem pracę (nie przedłużyli mi umowy), więc po prostu wszedłem na pracuj.pl i po miesiącu brania udziału w rekrutacjach jestem w końcówce.
  • Odpowiedz
@Lehu31: myślisz że ludzie którzy przepracowali po 15-20 lat w górnictwie będą mieli jakiekolwiek predyspozycję do innych prac? Młodzi czy ludzie z krótszym stażem nie będą mieli tego problemu, ale starsi już tak, po drugie wiele osób np. z Makoszów (PGG) czy Bielszowic (PGG) przeszło pod kopalnie JSW (Knurów-Szczygłowice, Budryk) i mówią że to jest całkiem inna rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@dami423: także w sumie potwierdziłeś, że są pasożytami, bo przez ten czas co się ciągnie temat z PGG już dawno znaleźliby nową robotę i nie dostawaliby "połowy wypłat lub nawet wcale", tylko normalnie całą. Zwłaszcza jakby wzięli się do roboty z szukaniem jeszcze przed wirusem. No ale lepiej narzekać niż pracować.
  • Odpowiedz
@dami423: a kto pyta przy masowych zwolnieniach z banków (np. Getin)? Zwalniają i tyle. Poza tym nie popadajmy w paranoję, że niczego innego nie znajdą. Jak byli mechanikami czy elektrykami, to niech poszukają analogicznej pracy w przemyśle ciężkim. Pracownicy fizyczni bez specjalizacji niech znajdą inną pracę fizyczną, która nie wymaga kwalifikacji. Poza tym kto mnie czy Ciebie pyta? Znam jednego gościa, który 16 lat swojego życia zawodowego pracował w jednej
  • Odpowiedz
@Lehu31: nic nie potwierdziłem i nie rób k---y z logiki, nie godzą się na obcięcie stawek bo takie mają prawo. PGG powinno zostać dawno zaorane, ale każdy kto siedzi w tym temacie wie o co chodzi, w jednym muszę się zgodzić z Tobą, wszyscy się powinni dawno stamtąd ewakuować, ale wchodzą do tego różne rzeczy takie jak braki dojazdów do innych kopalń, brak przyjęć na kopalnie JSW przez epidemie.
  • Odpowiedz
@Lehu31: jeżeli ktoś przerobił 15-20 lat na kopalni to pomyśl że zostało mu 5 czy 10 lat do emerytury, Ty na ich miejscu zatrudniłbyś się na innym stanowisku które nie wlicza się do emerytury górniczej?
  • Odpowiedz
@dami423: nie bezpośrednio, ale potwierdziłeś. Tak się składa, że ja studiowałem MiBM w obszarze przemysłu ciężkiego i wiem, że dobry fachowiec od przemysłu ciężkiego może być nawet w Polsce dobrze opłacany, szczególnie w utrzymaniu ruchu. Także jeśli by chcieli, to by sobie znaleźli pracę.
  • Odpowiedz
@Lehu31: dalej nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy na ich miejscu gdzie zostało Ci 5-10 lat do emerytury zmieniałbyś branżę na inną która nie wlicza Ci się do stażu górniczego?
  • Odpowiedz
@dami423: no to niech siedzą w PGG i tyle, jeśli zależy im na tej emeryturze i nie narzekają. Dlaczego każesz mi się przejmować cudzymi problemami. Taką podjęli ścieżkę zawodową i ma ona pewne konotacje. Moja też ma, jak np. to, że zabieram robotę w swojej głowie do domu i mam popsute oczy. Każda praca ma pewne uwarunkowania. Najwyżej nie będą mieli szybszej emerytury, jak większość społeczeństwa. Tyle.
  • Odpowiedz
Dlaczego każesz mi się przejmować cudzymi problemami.

Nie mogę już patrzeć na tych górników. Najgorsza, najbardziej roszczeniowa grupa społeczna. Nawet złotówy są w c--j wyżej. To chyba trzeba rozwiązać siłą. Zwłaszcza, że oni też nie mają ŻADNYCH zahamowań. Jednemu radnemu (?; w każdym razem jakiemuś urzędasowi) na Śląsku, co nawet czasem im pomagał wysypali na środku biura węgiel, bo raz ich nie poparł XD. O jakimś paleniu opon etc. to nawet nie
  • Odpowiedz
@dami423: problem górników jest problemem SPOLECZEŃSTWA, który bezpośrednio transponuje na wiele czynników społeczeno-gospodarczych, a ja odwołuje się do tego, że nie obchodzi mnie życie poszczególnego górnika, co z nim jak straci pracę w kopalni. Ja też nie wymagam, aby kogokolwiek obchodziło moje życie. Straciłem pracę, w ten sam dzień wszedłem na pracuj.pl, żyję z oszczędności i tyle.
  • Odpowiedz
@Lehu31: pracownicy spółki po prostu wymagają stabilności zatrudnienia, nic więcej, a jak nie dadzą im stabilności to niech ich zwolnią z winy pracodawcy i niech wypłacą ekwiwalenty, prosta sprawa.
  • Odpowiedz
@Lehu31: dlaczego problem górników ma być problemem społeczeństwa, do piłkarstwa też dopłaca się z budżetu państwa, do telewizji publicznej też dopłaca się z budżetu państwa, do szkół też dopłaca się z budżetu państwa, ludzie się uczepili jednej branży bo jako jedyni potrafią cokolwiek zrobić w swojej sprawie. Nie chce zaczynać spraw politycznych, ale jakby PiS u----ł chociaż trochę przywilejów górniczych to byliby by oni pierwsi, aby po prostu roznieść ten
  • Odpowiedz
@dami423: powiedz to typowi, co zwolnili go po 16 latach pracy. Też mógł sobie wymagać stabilności zatrudnienia i ekwiwalentu. Nic z tych rzeczy nie miało miejsca. Tak wygląda rynek pracy. Ba, powiem Ci, że ja też nie dostałem ekwiwalentu. No ale ja jestem tylko zwykłym, uczciwym i dymanym przez państwo zjadaczem chleba.
  • Odpowiedz