Wpis z mikrobloga

Nie mogę już patrzeć na tych górników. Najgorsza, najbardziej roszczeniowa grupa społeczna. Nawet złotówy są w #!$%@? wyżej. To chyba trzeba rozwiązać siłą. Zwłaszcza, że oni też nie mają ŻADNYCH zahamowań. Jednemu radnemu (?; w każdym razem jakiemuś urzędasowi) na Śląsku, co nawet czasem im pomagał wysypali na środku biura węgiel, bo raz ich nie poparł XD. O jakimś paleniu opon etc. to nawet nie wspominam.

Tu macie, real talk: https://to.com.pl/gornicy-wysypali-wegiel-w-biurach-poselskich-pis-na-slasku-to-akcja-zwiazkowcow-sierpien-80/ar/c1-14793818

Swoją drogą jak #!$%@? narodem są Polacy, skoro terroryzuje ich grupa roboli, która nie potrafi napisać zdania po polsku i jedyne co potrafi to rycie w ziemi jak zwierzęta XD

No ale byś zjechał na dół synek, hehe, to był zobaczył.

#gornictwo #gospodarka #zwierzeta #pasozyty #drobnoustroje #przemysl
Lehu31 - Nie mogę już patrzeć na tych górników. Najgorsza, najbardziej roszczeniowa g...

źródło: comment_1587674780i39SVIehln7Zq3NHr8P7mL.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Lehu31: dlaczego przez państwo, zostałeś wydymany przez prywaciarza, przy zwolnieniu z winy pracodawcy przysługuje ekwiwalent, jeżeli nie został on wypłacony to wtedy idzie się do sądu pracy i po prostu sprawa jest z góry wygrana, przechodziłem to więc tutaj mi nie wciśniesz kitu, firma była niewypłacalna to komornik po czasie, co prawda długim czasie, ale ściągnął należność.
  • Odpowiedz
@dami423: no dopłacanie do szkół tak jakby jest uzasadnione... A reszta to, hmm, wymieniłeś inne patologie jak TVP i nie wiem czego oczekujesz. Tak, masz rację. To też jest patologia.
  • Odpowiedz
@dami423: są dwie drogi - albo prywatna oświata albo nie. Jak wybieramy drugą, finansowaną z naszych podatków, to wtedy występuje właśnie to dopłacanie. Daleko mi do popierania nauczycieli, ale ich praca przynajmniej jest przydatne dla ogółu społeczeństwa (choć często umiarkowanie jakościowa).
  • Odpowiedz
@Lehu31: wydobywanie węgla dla polskich elektrowni też jest przydatne dla ogółu społeczeństwa, tylko teraźniejsze i poprzednie rządy doprowadziły do takiego stanu że węgiel sprowadzany z Chin jest po prostu bardziej opłacalny niż Polski, co jest dla mnie po prostu absurdem.
  • Odpowiedz
@dami423: no dlatego należy albo mocno zrestrukturyzować kopalnie, tak aby były opłacalne, albo zamknąć. W pełni się zgadzam, że zrestrukturyzowane kopalnie mają rację bytu.
  • Odpowiedz
@Lehu31: jak inaczej określić pracodawcę który wydymał Cię na hajs? Prawdziwy rekin finansowy z własną firmą? Dla mnie osoba która nie potrafi prowadzić firmy i wypłacać pracownikom należnych im pieniędzy to zwykły prywaciarz.
  • Odpowiedz
@dami423: nie uważam, aby mnie wydymał. Nie przedłużyli mi umowy, pisałem wyżej. Nie widzę żadnych podstaw do ekwiwalentu. Miał prawo, tak samo jak ja nie podpisać nowej, gdyby mi zaproponowano.
  • Odpowiedz
@Lehu31: no i tutaj też się zgadzam, JSW swego czasu była też mocno niewypłacalna, teraz zaczęła przynosić zyski, a PGG to spółka stworzona z SRK (Spólka Restrukturyzacji Kopalń), która jest po prostu nastawiona na wygaszanie nieopłacalnych kopalń, więc będą się każdym możliwym sposobem próbować pozbyć pracowników.
  • Odpowiedz
@dami423: no i nawet jak pracodawca zrywa umowę, to przecież ma prawo. Czy Ty płacisz pracodawcy, jak wypowiesz umowę przed czasem? Nie. Więc dlaczego on miałby Ci płacić? W dzisiejszym, dynamicznym, korporacyjnym rynku zmiany pracy to normalka. Tak jak mówię, ja nie mam do nikogo pretensji.
  • Odpowiedz
@dami423: szczerze? Uważam, że miałeś jakąś bardziej pogmatwaną sprawę i pracowałeś u totalnego Janusza (sam wspominałeś, że firma upadła). Ja tu mówię o poważnych firmach. IT, analiza danych. Dynamiczny rynek.
  • Odpowiedz
@dami423: OK, to się chyba nie zrozumieliśmy : ). Dla mnie to co niżej to nie jest odprawa, to normalna część składowa wypowiedzenia. Konkretyzując. Dostałem zwolnienie w połowie stycznia, pracowałem w firmie rok, a więc miesiąc wypowiedzenia. Zapłacono mi zarówno za cały styczeń, jak i cały luty (a nie pracowałem), a więc de facto dostałem 1,5 wypłaty za nic. No ale to nie jest żadna odprawa, to normalnie wynika z KP, warunkujacego okresy wypowiedzenia. Nieważne czy bym wtedy pracował, czy nie - pracodawca musi mi zapłacić. No i zapłacił. Ja myślałem, że piszesz o dodatkowej, arbitralnej kasie. Wiadomo przecież, że nie dałem się tak, że ktoś mi podtyka dokument z rozwiązaniem za porozumieniem stron. Dostałem wypowiedzenie ze strony pracodawcy, ale wtedy musi Ci zapłacić hajs do końca trwania wypowiedzenia, czyli co najmniej pełny miesiąc kalendarzowy (nie okres 30-dniowy).

Ot, rozbiliśmy się o kwestię nomenklatury : )

Odprawa przysługuje pracownikowi w następującej
  • Odpowiedz
@dami423: i dodam jeszcze, że dostałem papier, że oni mnie zwolnili z obowiązku świadczenia pracy, a więc zgodnie z KP mogłem gdzieś indziej pracować. Nie muszę mówić, że kosiłem przez moment hajs z dwóch miejsc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz