Wpis z mikrobloga

Przypomniała mi sie taka historia z okolic 2017/2018 jak próbowałem łapać pojedyncze zlecenia na to co robiłem na co dzień w pracy.

Na co dzień zajmuje się #testowanieoprogramowania, gier i aplikacji. No i to co mnie wyróżnia pośród innych freelancerów, a często i firm, jest to, że mam dość sporo urządzeń. Sporo, czyli z 40, w tamtym czasie miałem jako jeden z pierwszych iphone'a 7 i 7+ i samsunga s8 i s8+. Wtedy wychodził nowy ajfon, to miałem nowego ajfona. Wychodził nowy samsung, miałem wszystkie 3 nowe modele xD (to brzmi głupio, ale działało i dawało mi więcej zleceń w firmie w której robiłem jakby na akord)

Wtedy już miałem z 3 lata komercyjnego doświadczenia z pracą przy bardzo dużych projektach dużych firm (jak choćby square enix, reszty firm nie mogę wymienić bo NDA xD)

No i pojawiło się ogłoszenie. I on, Pan Janusz xD

Zero konkretów, wypłata priv, to napisałem.

I się zaczęło xD

Stawkę rzuciłem trochę więcej niż etat - 60zł netto za godzinę pracy. Jak tak o tym teraz pomyśle, to było ultra mało na to ile oferowałem. Oczywiście ustalilibyśmy co dokładnie przez tą godzinę bym robił i tak dalej.

Reszta w screenach, bo nie wiem czy jest sens to opisywać xD

Najlepszą wypowiedź zostawiam w pierwszym komentarzu

#gorzkiezale #pracbaza #januszebiznesu
Pobierz Rabusek - Przypomniała mi sie taka historia z okolic 2017/2018 jak próbowałem łapać p...
źródło: comment_1587669882rWJoz1zYHDcEemCetkCzPe.jpg
  • 17
@Rabusek: Mityczna zachodnia jakość kodu i pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°). W poprzedniej firmie połowa osób zatrudnionych w Londynie to byli dukający Hindusi. A biali i tak nie reprezentowali jakiegoś super poziomu mimo, że były tam osoby z 30 latami doświadczenia.

Sam pamiętam jak ja: Tester Automatyzujący nudziłem się w jakimś sprincie i ktoś mi powiedział, ej a nie chciałbyś spróbować taska developerskiego? No spoko, czemu nie.
@unitrax: W bardzo dużym uproszczeniu tak to działa w testowaniu ;P natomiast często dochodzi do tego testowanie w oparciu o bazy danych czy API, współpraca z architektami/designerami/BA żeby sie dowiedzieć, jak coś ma działać, trzeba umieć zadać dobre pytanie (oczywiście po angielsku :P) a do tego dochodzi też testowanie automatyczne (ostatnio ilosć ofert na testerów manualnych mocno spadła) co może wiązać się też z pisaniem frameworka itd ;) Ogólnie polecam, to
@Rabusek: daj spokój :D. Po Twoich wpisach widzę, że załapałeś, że w Polsce z kasą to zazwyczaj januszerka. Jedyne co to firmy z zagranicznym kapitałem mające siedziby w Polsce potrafią nieźle płacić. Dopiero przy grubszych projektach i budżetach docenia się ogarniętych manuali i automaty, którzy są na wagę złota. Btw device miałeś lepsze niż większość chmur, nie myślałeś o częściowym leasingu tych urządzeń innym firmom tak jak robi to saucelabs czy
Btw device miałeś lepsze niż większość chmur, nie myślałeś o częściowym leasingu tych urządzeń innym firmom tak jak robi to saucelabs czy browserstack? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xDrope: myślałem. Ale w zasadzie na tyle dobrze mi płacą że przestało mi sie chcieć, plus trzeba byłoby to dobrze zabezpieczyć, rozpisać pewnie nowe funkcjonalności... iOS wtedy jeszcze nie miał zdalnego wjazdu też.

Ogólnie troche żałuje że tego nie zrobiłem,
@Rabusek: Sprawdź plany tych usług to może będzie Ci się chciało ( ͡° ͜ʖ ͡°). Serio pokrycie niektórych firm jest słabe, bezpieczeństwo leży nawet w saucelabsie, a kasa za fizyki w chmurze jest ładna. Testy automatyczne pykam hobbystycznie, głównie developuję i zarządzam developmentem zespołów, ale to jest tak dobry temat, że sam ogarnąłem ostatnio 15 device'ów i zastanawiam się czy nie pociągnąć tego w tą stronę (
Rynek wam sie zesrał i potestowane.


@unitrax zwróciłeś uwagę na to, że dużo firm wprowadza natychmiastowe udogodnienia dla klientów w związku z koronawirusem typu zdalne załatwianie spraw? Myślisz, że kto te funkcjonalności wytwarza, testuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) na brak pracy zdecydowanie nie narzekam
@Rabusek: huh, myślałem że ty dużo więcej kodzisz ( ͡º ͜ʖ͡º)

Najgorzej jak pracujesz w outsourcingu i robisz dla korpo klienta gdzie ciągle kręcą nochalem na twoje wyceny.
Dobrze że mam to za sobą.
huh, myślałem że ty dużo więcej kodzisz ( ͡º ͜ʖ͡º)


@bartosaq: nic nie kodze, nie było nigdy takiej potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najgorzej jak pracujesz w outsourcingu


@bartosaq: no ja robie, ale w takim US wiedzą że za ceną idzie jakość. I tak były 3 redukcje i przy kazdej mnie każdy zapewniał że nei miałem sie czego bać.

No i