Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@marek-miko:

Ciekawostka językowa: forma mielić jest formą potoczną, obecnie dopuszczalną, ale jeszcze jakiś czas temu językoznawcy dopuszczali jedynie formę mleć.

Czas przeszły tego czasownika ma więc formy: mełłem, mełłeś, mełł, itd. a nie: mieliłem, mieliłeś, mielił, itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek-miko:

Jedyne usterki przez dziesiątki lat to najwyżej zerwany gwint na śrubie mocującej albo pęknięte gniazdo w korbie

@smk666: Mnie pękł nóż ze starości. Z "usterek" to jeszcze czasem trzeba ostrzyć nóż i sitko, no i jeszcze drewniana rączka może pęknąć, jak poleci na kafle, choć bardziej martwiłbym się o podłogę.
  • Odpowiedz
@marek-miko: true story, mieliliśmy taką siemię lniane do chleba z tatą i żeby nie pieprzyć się w kręcenie tą rączką to odkręciliśmy ją i zamiast nią to kręciliśmy... obrotami wkrętarki ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet to przeżyła
  • Odpowiedz
@marek-miko: Kocham takie nostalgiczne wysrywy. Na pewno ostrza się nie tępiły a trzpienie nie wyrabiały jak #!$%@? bo stal z którego to było odlewane przez #!$%@? Mietka zawierała 50% domieszki karoserii trabanta
  • Odpowiedz
@marek-miko: Dziadek kiedyś przerobił taką na elektryczną, ale nie napędzał tego wiertarką, tylko maszynka dostała odpowiednie przekładnie, zębatki i napęd z silnika na łańcuchu. Przemieliła nie jedną świnię i działa do dnia dzisiejszego pewnie.
  • Odpowiedz