Wpis z mikrobloga

Mam rzut mieszkania do oceny, Wrocław, Jagodno. Póki co ja, żona, pies i jeden bombelek, przyszłościowo pewnie będzie jeden extra. Szukaliśmy domu, bo wiadomo "Panie, w tej cenie to dom z ogródkiem", ale ciężko było coś znaleźć we Wrocławiu czy bliskiej okolicy. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to jestem chętny ;)

Czemu Jagodno? Mieszkam na tarnogaju, więc to trochę moje rejony. Korki itp to o wszystkim wiem, jedyne o co się boje to masa nowych nowych i bloków w budowie? Trochę dużo tego tam..

Co do samego mieszkania, chcieliśmy właśnie duży taras, trochę minus, że trzeba iść tam po schodach (typu jak impreza), ale do przeżycia.

Na pewno łazienki powiększymy kosztem sypialni obok.

Jedna sypialnia pójdzie na koszt garderoby do sypialni "głównej".

Sypialnia na górze będzie dla gości (jakaś kanapa) plus mini biuro itp.

Ze względu na okno w kuchni trzeba by zrobić jakąś wyspę.

Do tego 2 miejsca parkingowe + 2 komórki lokatorskie.

To tyle do czego póki co doszedłem, więc ogólnie wydaje się ok?
Cena niecałe 7k zł/m. Tak, wiem co się dzieje na świecie, ale mieszkań z takim metrażem i tarasem nie ma zbyt wiele, to też jestem w stanie podjąć ryzyko większej ceny..

Doradzicie coś? Czy jest ok albo jakieś ciekawe altenatywy we wro?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wroclaw #jagodno #nieruchomosci
poh - Mam rzut mieszkania do oceny, Wrocław, Jagodno. Póki co ja, żona, pies i jeden ...

źródło: comment_1587577218xxKQBSUiS0bs9aWs1HyySP.jpg

Pobierz
  • 36
@poh:
Źle zaprojektowane schody w mieszkaniu z częścią LIVING na piętrze mogą być piętą achillesową.
Czy one będą wylewane? Jeśli tak, to pytaj jaka będzie ich szerokość, ile schodków ma być i najważniejsze jaka wysokość schodka oraz długość stopnicy.
Im płytsze schodki tym lepiej do codziennego biegania po nich.

W planie brakuje też wymiarów, i tutaj bądź uważny z tym rozkładem, bo po szerokości drzwi do sypialni te pomieszczenia to raczej
@Denali: Nie na samym Di Trevi, ale bliskim sąsiedztwie, po drugiej stronie ulicy. Dziwi mnie to, że komuś w tym miejscu tak doskwiera hałas tramwaju, torów etc. który według mnie nie jest niczym nadzwyczajnym. Większy hałas jest na prostej Pieprzyk-Urząd Skarbowy o, którym pewnie doskonale wiesz.
skargi są już co najmniej od zeszłych wakacji. Kilkukrotnie próbowano smarować również szyny, ale zazwyczaj kończyło się to tym, że tramwaj nie był w stanie się zatrzymać na pętli (tak ślisko się robiło), albo tym, że za 3 dni i tak znowu trzeba było smarować.


@Denali: a skąd masz takie info? Swoją drogą, pewnie te mieszkania od torów były tańsze, a teraz kwik bo przecież nie mogą odpoczywać przy otwartych oknach.
@Domciu:

Większy hałas jest na prostej Pieprzyk-Urząd Skarbowy o, którym pewnie doskonale wiesz.

Oczywiście. Nie dość, że torowisko wypełnione jest tłuczniem, to na dodatek nie ma żadnych krzaków, które by choć trochę wyciszyły jeżdżące tam z dużo większą prędkością niż po pętli tramwaje.

@mookie

a skąd masz takie info?

Jak to w firmie. Poczta pantoflowa z różnych stanowisk (chociażby związki zawodowe). Jednak coś jest na rzeczy, bo sam osobiście widziałem torowców
@Darth_Gohan mieszkam na Wojszycach, ale to w sumie wysokość Jagodna. Te mityczne korki to wcale nie jest taki dramat, jak wszyscy przedstawiają. Kupując mieszkanie bałem się tego strasznie, a okazało się, że trasę Wojszyce - Psie Pole pokonuję w 30 minut. W czasie wirusa skraca się to do 20 (wyjazd z domu 6:40-7:00).
@poh:
@Ogau: Spoko ale jedziesz trasę gdzie masz obwodnice Wschodnią no nie? :) Gorzej jak zmienisz pracę gdzieś na centrum. Poza tym tutaj są bomble.

@shinX: Daj spokój tam już jest blok na bloku :P
@Denali: Ty ziomek :P Lokum di Trevi to Ty szanuj :P Nikt nie zapewnia tak rakowych wpisów na Facebooku :)
@poh: Remont pętli na Tarnogaju miał miejsce 5 lat temu, a sam odcinek od Klimasa do pętli Tarnogaj remontowali 10 lat temu.

@Denali: To prawda, brakuje tam pewnego rodzaju wygłuszaczy w postaci chociażby krzaków. Podobno bliżej US pod torowiskiem są puste przestrzenie, nie zalane niczym ( kanały, te sprawy), które powodują, że dźwięk przejeżdżającego tramwaju jest jeszcze bardziej nazwałbym to dutniący.
@Darth_Gohan:

Ty ziomek :P Lokum di Trevi to Ty szanuj :P

Proszę powiedzieć sąsiadom, żeby nie podchodzili do motorniczych na pętli i nie pytali się, czy możemy jeździć ciszej tramwajami. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@poh:
A patrzyłeś jak z mieszkaniami/domami wygląda sytuacja na Kowalach? Buduje się tam coś w ogóle? Może tam warto się rozejrzeć (oczywiście jeśli coś tam się tworzy w ogóle). Okolica spokojna, tramwaj
jedziesz trasę gdzie masz obwodnice Wschodnią no nie? :)


@Darth_Gohan: no nie :) powiedzmy Pawia - Kowale, żeby za dużo nie zdradzać. Wcześniej mieszkałem 10 minut od pracy i specjalnie nie odczułem tej zmiany. Biorąc pod uwagę dojazd na siłownię (którą zmieniłem) i aquapark (którego nie zmieniłem ;)) po pracy to tracę max 15 minut dziennie w czasach sprzed końca świata.
@Denali bo na pewno można tylko wy nie chcecie. A ja z poważnie to niestety wszędzie trafia się debile. Tutaj jednak jest parę tysięcy ludzi więc jacyś musieli się trafić

@Ogau To gratuluję. Znajomi którzy zmienili na Jagodno klną bo jeszcze dzieciaki trza odwieźć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@poh: @belie : Też rozważałem długo nad Jagodnem i tym co się tam dzieje. Ostatecznie wybrałem Bliźniaka w Radwanicach, 3300/m2, zanim się zdecydowałem to cena juz skoczyła do 3450. No ale to nie Wrocław jakby nie patrzeć.