Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
#mechanikasamochodowa
#skoda
#fabia
Cześć, szukam pomocy kogoś kto zna się chociaż trochę na mechanice. Otóż mam skodę Fabię 2001 rok z czeskim silnikiem 1.4 MPI (68 KM 8V). Dziś popsuła mi się skrzynia biegów, biegi wchodzą jakkolwiek (wbijam 5 wchodzi 3 itp), a niektórych nie da się wbić w ogóle (np wsteczny). Znalazłem przyczynę, w części zaznaczonej na obrazku powinna iść chyba jakaś śruba czy sworzeń. U mnie tam jest pusto - jak włożyłem w to miejsce grubego imbusa, to biegi zaczęły już wchodzić. Jak nazywa się część która mi wypadła? Nie mogę znaleźć ani tej cześci, ani jej nazwy ani parametrów. Pomoże ktoś?

Mogę iść nagrać filmik czy zrobić zdjęcie jak to wygląda u mnie jeśli to pomoże..
0czykobry - #motoryzacja
#mechanikasamochodowa
#skoda
#fabia
Cześć, szukam pomocy...

źródło: comment_1587571946BNwPlTfBiS8Y9j4kW2Ejak.jpg

Pobierz
  • 18
@Sanepik: Hej, z chęcią bym się powymieniał spostrzeżeniami, ale żaden ze mnie mechanik ( ͡° ʖ̯ ͡°) Aktualnie w planach miałem regulację zaworów bo coś się tłucze pod pokrywą i na forach piszą że może to pomóc :P A tu brakło biegów i muszę jakoś to naprawić bo auto uziemione
@mlodziutki84: Czyli jak będę dopasowywał śrubę to trochę mniejsza średnica niż średnica tulei tak? A nakrętki jak dokręce z dwóch stron to też jakiś tam minimalny luz zostawić by to sobie tak "chodziło"? W sumie dziś włożyłem imbusa cienkiego i dało się już wbijać biegi
@Sanepik: no właśnie stukot jest, ale nie wiem czy to zawory. Mimo wszystko je wyreguluje, kupiłem juz nawet szczelinomierz. A Ty robiłeś to kiedyś? Bo miałbym kilka pytań.
A co do rozrządu poprzedni właściciel robił na 180 kkm, teraz jest 240 kkm. Coś słychać ale jak mówiłem nie jestem w stanie uchem amatora rozpoznać co to..
@Sanepik: nie no to kojarzę gdzie łańcuch rozrządu jest, przy słucham się jak się uporam z biegami. Co do mojego pytania to może jakby ktoś kiedyś jakimś cudem szukał tej części której nazwy szukałem to ma ona numer 6y0711293
Tylko nie mogę znaleźć gdzie ja kupić kurde