Wpis z mikrobloga

Składam pc, trochę wzorowałem się paroma portalami sugerującymi możliwe configi, trochę sam pozmieniałem. Proszę o ocene, ewentualne poprawki i bezkrytyczne (albo takie z uzasadnioną krytyką) opinie.

Jakie ja mam rozkminy?
1. Czy potrzebuję modularnego zasilacza. Chcę żeby wyglądało to wszystko schludnie, pc w RGB żeby był (ale w granicach rozsądku).
1a. Czy zasilacz nie będzie za mały?
2. Czy potrzebuję aż tak drogiego Motherboard?
3. Jak wypada RX 5700 w porównaniu do modeli rtx2070 w podobnej kategorii cenowej?
3a. Wybrałem saphire bo podobo to jedyna sensowna opcja dla kart amd
4. Nie uwzględniłem coolera na CPU, bo na 101% nie będę myślał nad kręceniem zegarów, także uznałem że wystarczy ten dołączony do CPU.

5. Jaki monitor do tego dobrać? 144hz, rozmiar coś jak sądzę 23-27 cali.

#pcmasterrace #pc #komputery #skladamkomputer
AryanWonderBoi - Składam pc, trochę wzorowałem się paroma portalami sugerującymi możl...

źródło: comment_15875461686EyJbKRWO70MFhQIo1khdn.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AryanWonderBoi: o boże ale ceny podskoczyły xD ja mam prawie identyczny zestaw i grudzień/styczeń dałem 4500zł
Zasilacz modularny jest o wiele lepszy, szybciej i łatwiej się składa no i wygląda schludniej.
Ja mam Płyta główna MSI B450 Gaming Plus Max jest tańsza minusem jest to że jest jedno wejście m.2
Też tego sapphire z tym prockiem i bardzo dobrze się sprawują, gram zazwyczaj na najwyższych ustawieniach
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: tak, nie wiem do czego Ci komputer dokładnie, ale zastanów się nad dyskiem xD ja wziąłem 480GB i no brakuje xD Ogólnie jak chcesz przyoszczędzić to o wiele bardziej się opłaca kupować z różnych źródeł bo mi też na morele wychodziło jakieś 4900zł, a kupując z innych zapłaciłem jakieś 4400zł. Dobrze jest jakiegoś peppera używać czy tam innych stron z promocjami
  • Odpowiedz
@Morus123: Do gier, głównie to i tak będą gry pokroju LoL, także pc sam w sobie nie musi być mocarny. xd
Tak tak, na razie zrobiłem podglądowo na jednej stronie, aby zobaczyć config i spytać was o radę. No i peppera na bieżąco obserwuje. ^^
@lord_gervasius: Obudowę możliwe że trzymałbym na górze przy sobie, więc wolałbym aby z każdej strony schludnie wyglądało. Po za tym będzie to pierwszy
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: modularny PSU jak najbardziej, ale weźże coś mocniejszego a nie na styk. To jest najgorszy błąd popełniany przy składaniu kompa, bo ograniczasz sobie możliwości upgrade'u o lepszą kartę czy procka bez ponoszenia dodatkowych kosztów - czyli ponownego kupowania zasilacza. Lepiej teraz dać 100zł więcej niż później kolejne 400.
  • Odpowiedz
@Zgubilem_Login: Dzięki za radę, tak też myślałem żeby wziąć te 600 i być spokojniejszym.
Mógłbyś doradzić jakąś płytę główną żeby dobrze działała z RAMem? Wydaje mi się, że tańsze MB może ograniczać ram z 3600 taktowaniem.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: 600 albo i nawet 650. Dzięki temu jeżeli zdecydujesz się na upgrade do Navi 2 lub RTX 30xx oraz ryzenów 4xxx to będziesz dużo spokojniejszy.

Jeżeli chodzi o mobo to wszystko zależy czy planujesz przesiadkę na mocniejsze cpu lub nowszą generację. Ogólnie z chipsetu B450 najwydajniejszą sekcję zasilania ma Tomahawk Max co daje możliwości przejścia nawet na ryzena 9. Nie wiadomo jeszcze jak nowa generacja będzie wyglądała pod kątem
  • Odpowiedz