Wpis z mikrobloga

@deliquente: i gdzie w tym tekście jest wyjaśnienie, dlaczego bóg w tej historii nie potępił ich wszystkich za to i pozwolił na istnienie tych ludów dalej, które swój początek mają w kazirodczym związku, a bez mrugnięcia okiem zamienił żonę Lota w słup soli? Nie ma problemu z kazirodztwem, przecież sam wkleiłeś, że niby nie można?
To jest kwestia, która mnie kręci, czyli dość wątpliwa moralność tego boga, zresztą nie pierwszy i
@boguchstein: "24 Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami. 25 Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców."

Przecież to jest napisane we fragmencie który zacytowałem.
@deliquente: jak żona Lota się odwracała, to zamienił ją w słup soli, ale jak córeczki rodziły synów z kazirodczych stosunków z Lotem, którzy potem tworzyli ludy, to było spoko xd? Dopiero potem mu się przypominało? Mówiłem, trzeba robić fikołki, żeby to w ogóle mogło mieć sens, ale dalej nie ma xd

Żeby było śmiesznie okazuje się, że moabitka Ruth, czyli potomkini Moaba, wyszła za mąż za syna króla Salomona Boaza, pradziadka
Jak myślicie o samym fakcie tego, że katolicy przekłamują sprawę Sodomy i Gomory? W Biblii nijak było powiedziane, że cała sprawa dotyczy homoseksualizmu, bliżej wszystkiemu było parafilii, natomaist chrześcijanie do teraz powielają kłamstwo jakoby miało to dotyvzyć właśnie homoseksualizmu
Ta książka nie ma sensu logicznego - jest zbiorem zbiorowej świadomości tamtego okresu. Za trzy tysiące lat ludzie będą się spierać o universum Marvela XDDD.

Dobrym przykładem jest mitologia Chińska (to co było przed Konfucjuszem) - też była wiarą w Wolę Niebios, Shang Di, później Tian (dosłownie niebo) - dokładnie tak samo ludy tłumaczyły sobie dlaczego mają prawo rządzić danym terenem oraz że można stracić przychylność boga (trochę bardziej świadomi byli jak