Wpis z mikrobloga

Bardzo podobna "afera" była z tego co kojarzę przy budowie Wroclavii. Chyba róg Borowska/Dyrekcyjna stał taki słup i też było larum o jego usunięcie. Natomiast tutaj deweloper zobowiązał się do przywrócenia słupa z powrotem.

https://gazetawroclawska.pl/deweloper-usunal-stuletni-slup-ogloszeniowy-mieszkancy-to-skandal/ar/c1-14927498

#wroclaw
mroz3 - Bardzo podobna "afera" była z tego co kojarzę przy budowie Wroclavii. Chyba r...

źródło: comment_1587540708HB5XiVxR1bEGElmPwatqlx.jpg

Pobierz
  • 49
@plnk: ale co proponujesz? Ty będziesz decydował co jest super zabytkiem, a co nie jest? Czy może wykopki będą plusować / minusować i na tej podstawie będą podejmowane decyzje?
@Ogau: Takie same głosy czytałem x lat temu np o WuWie zanim jej nie odświeżyli, takie same głosy padają o rozpadających się kamienicach przed remontem, a jakbyś zapytał o "Damę z gronostajem" to też mogłoby się okazać, że się ogólnie nie podoba.

Wiadomo, że zamiast oczyścić cokół i zwieńczenie tego słupa, możemy sobie zamówić jakiś plastik z Chin albo w ogóle wyciąć i zachęcić do klejenia ogłoszeń na ścianach.
@mroz3 Wiadomo, że jak temat super zabytków to pojawi się nasz ukochany kolega xD
Co jest fajnego w stuletnim słupie ogłoszeniowym? Jest stuletni xD

Rozumiem, że zamiast to niszczyć można by to przenieść do jakiegoś muzeum miejskeigo - architektury czy chociażby historii miasta ale zostawianie bo musi zostać to jest kpina.
@Norskee: Nie martw się - ulice z kamienia zrobione przez Niemca są lepsze niż nasze nówki z asfaltu.
@Zajf Jak ja się cieszę, że wróćiłeś :)

No jak ktoś jest takim geniuszem jak Ty i porównuje Dame z łasiczką do słupa ogłoszeniowego to ja nie mam więcej pytań. W dobie internetu są potrzebne słupy ogłoszeniowe? Przepraszam bardzo ale sami aktywiści płakali jak nie wiem nad tym, że bilboardów za dużo i za pstrokato, to teraz mają zostawiać słupy ogłoszeniowe? Potężna logika :)

Słupy ogłoszeniowe nie są tragiczne ale stwierdzanie, że
Natomiast często gęsto są ulice gdzie widać, że jak Niemiec kładł i nikt tego nie ruszał od tej pory to dalej jest idealnie :)


@Darth_Gohan: Maślicka jest idealnym przykładem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż tam pewnie ciężkie samochody dowożące materiały na budowy zrobiły swoje.
@Darth_Gohan:

No jak ktoś jest takim geniuszem jak Ty i porównuje Dame z łasiczką do słupa ogłoszeniowego to ja nie mam więcej pytań.


Patrz odpowiedź do Ogau na temat tego co porównałem, bo nie zrozumiałeś. Możesz też sobie odpowiedzieć na zadane na końcu pytanie.

W dobie internetu są potrzebne słupy ogłoszeniowe?


Hint: a są oklejone czy puste? Skoro są oklejane to są potrzebne czy są niepotrzebne?
@Zajf: Starczy mi już, że nasi WIELCY znający się na wszystkim aktywiści i konserwator zabytków dalej robią zabytek z Solpola, jednocześnie pozwalając na potworki na Ruskiej a'la Kurnik.

No i co z tego, że są oklejone? Oklejone, też są przystanki, przejścia pod torami czy czasem nawet kamienice. Rzucają hajs na to, więc są ludzie któzy to oklejają. Tylko co za różnica czy ten słup będzie z plastiku w sensownym miejscu czy
@Darth_Gohan:
No to z tego, że skoro są oklejone to są używane. Mi się słupy ogłoszeniowe w ogóle nie podobają, ale wiem, że spełniają rolę wentylu bezpieczeństwa i logika podpowiada, że gdyby nie słupy ogłoszeniowe to przystanki i przejścia pod torami i kamienice byłyby oklejone jeszcze bardziej.

Tylko co za różnica czy ten słup będzie z plastiku w sensownym miejscu czy 90 letni z betonu w takim, że przeszkadza przy inwestycji?