Wpis z mikrobloga

Witam was. Zwracam się do was z ogromną prośbą abyście pomogli mi, a dokładniej mojej dziewczynie. Ogólnie zacznę od tego, że moja dziewczyna, ma umówioną wizytę u psychiatry z powodu depresji dopiero w Czerwcu, a może się to lekko przeciągnąć na obecne wydarzenia z powodu koronawirusa. Niestety podejrzewa u siebie depresje i raczej ją ma ze względu na samopoczucie beznadziejne jakie u siebie odczuwa od pewnego czasu bez powodu. Czyli od jesieni była już u psychologa, ale nic jej rozmowy nie dały. Ma na swoim koncie nieudane 2 próby samobójcze. Odkąd jesteśmy razem, przestała się ciąć, co wcześniej robiła i teraz nie robi bo jej zabroniłem. Leki na receptę na razie odpadają bo musi odbyć wizytę u psychiatry i bedzie czekac az jej cos przepisze. Niestety jej rodzice podchodzą lekko na wyjebce do jej choroby depresyjnej. Typu ,,Inni mają gorzej nie przesadzaj i nie udawaj'' Masz umówioną wizyte w Czerwcu i elo ucz sie #!$%@? tyle. Więc w tym temacie, żeby pogadała z rodzicami odpada, ponieważ nie jest jeszcze pełnoletnia i niestety sama nie moze nic zrobić bez pomocy rodziców. Chciałbym was prosić o to byście, coś polecili na poprawę Jej samopoczucia. Typu np. Jakieś legalne antydepresanty, które można kupić bez recepty np. Ashwagandha. Byłbym bardzo wdzięczny.
#depresja
  • 14
@Remen: antydepresanty jako takie nie, ale można znaleźć w necie przepisy na dość mocne mieszanki ziołowe, lub kupić jakieś naturalne preparaty uspokajace, wiadomo że jej to nie wyleczy ale może choć trochę wyciszy, no i ważna jest też suplementacja, witamina D3 naprawdę zmienia bardzo dużo
@Remen: Niektórzy psychiatrzy prowadzą konsultacje online, po konsultacji "wypisują" e-receptę na leki. Jeżeli pieniądze nie są przeszkodą to takie rozwiązanie chyba byłoby najlepsze, trzeba by tylko poszukać jakiegoś porządnego lekarza. Poza tym zawsze możesz przejść się do apteki i zapytać o jakieś zioła, leki bez recepty na stany depresyjne. Za dużego pola do działań niestety nie ma.
@PierDacze: Niestety to nie jest wina tej osoby, którą dopada ta choroba. Depresja nie wybiera, każdego może dopaść i powinieneś się cieszyć, bo nie każdy ma taką możliwość. Z depresji da się wyjść i można ją wyleczyć. Jeśli posiadasz choć krztę empatii ludzkiej, potrafisz to zrozumieć i pomóc drugiej osobie na tyle ile się da. Kochać kogoś szczerze i być kochanym w dzisiejszym świecie to nie lada wyzwanie więc powinno się
@Remen: Miałem na myśli inne zaburzenia psychiczne, ale osoby chore na depresje są często jak wampiry emocjonalne, a od siebie nie dają za wiele. Nawet po depresji. Bo to one są biedne i pokrzywdzone przez świat, który traktuje je niesprawiedliwie (dlatego tez są bardziej podatne na depresje).