Wpis z mikrobloga

@Tosiek363: Jeżeli te filtry to faktycznie P3 oraz ta maska będzie idealnie przylegać to tak.
Jeżeli chodzi o żywotność filtra 1 miesiąc - to spoko pod warunkiem, że przez ten cały miesiąc nigdy nie zdejmiesz maski i nigdy nie dotkniesz twarzy - czyt. albo traktujesz filtry jako jednorazowe + każdorazowo odkażasz samą półmaskę, albo bawisz się w odkażanie i filtrów i maski (ale wtedy wuj wie na ile te filtry będą
@Tosiek363: tak jeszcze kontynuując, właśnie ze względu na błędy przy odkażaniu w czasie epidemii SARS półmaski zamiast chronić wręcz przyczyniały się do zakażeń i z tego względu w Azji raczej nie zalecają półmasek. (ale jak masz pewność, że dobrze ogarniesz dekontaminację to całkiem spoko opcja)
Cóż zawsze taka bardziej ochroni niż zwykła szmata na twarzy


@Tosiek363: pod warunkiem że każdorazowo ją odkazisz (!), jeśli nie to wbrew pozorom taka półmaska może być gorsza od szmatki (którą cholernie łatwo odkazić prawidłowo)
wychodzę raz na tydzień a po powrocie wrzucam ją ostrożnie do worka.


@WirusowaPotworzyca: jeżeli możesz jej używać tak rzadko to wtedy pewnie wystarczy tak jak robisz. w pewnym sensie mozesz traktować to odczekiwanie przez tydzień jako formę odkażania.
Ale samą półmaskę jak przemyjesz wacikiem ze spirytusem to też nic złego się nie stanie a zawsze pewniej - chociaż faktycznie wygląda na to że to nie jest konieczne
dobrze jest wrzucić do piekarnika na 60 stopni ale niestety nie mam termometru ani termostatu w swoim


@WirusowaPotworzyca: na allegro latają termometry do piekarnika poniżej 10pln/sztuka. Zresztą to nie musi być idealnie 60C, może być trochę więcej. Możesz też suszarką do włosów z bliska - ale to już partyzantka poziom pro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wykop2137


@Tosiek363: mam model 2000 od 2 miesiecy, odkazam alkoholem wczesniej odpinajac filtry, latam w niej na zakupy jeszcze korony nie złapałem. Filtr 40h lub 1 miesiac mysle ze tyle wytrzyma bo tyle dla filtrow p3 daje 3M w swoich dokumentach dla secury niestety nie znalazłem informacji.