Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem od znajomego takie pedały które wygrzebał gdzieś w garażu. Kompletnie się na tym nie znam, a że planowałem zakup butów + pedałów, to może jest okazja trochę przyoszczędzić. Co muszę dokupić żeby to wszystko hulało np. z tymi butami: https://www.decathlon.pl/buty-roadr-500-id_8577429.html
I drugie pytanie, czy te buty są coś warte?
Rower #triban100
#triban #wykoptribanclub #szosa #rower
wojfff - Mirki, dostałem od znajomego takie pedały które wygrzebał gdzieś w garażu. K...

źródło: comment_1587489327ndkWUL5w6clRzmcQ4uplXt.jpg

Pobierz
  • 23
@wojfff: to są buty szosowe a musisz mieć buty MTB. Do tych butów dokręcisz bloki jednak będzie bardzo ciężko Ci w nich chodzić.

Ogólnie tanich butów z decathlonu nie polecam. Kiedyś miałem buty MTB na początku swojej przygody z rowerem i obie pary się rozwaliły w tym samym miejscu. Jedne po sezonie a drugie po kilku miesiącach używania. Poszukaj Shimano na rzepy - dużo lepsze rozwiązanie.
@Baczy Nie musi mieć butów MTB. Do podlinkowanych butów założy każde bloki. Patrz - 2 typy mocowań.

@wojfff Do pedałów dokup sobie bloki wymienione wyżej. Buty to kwestia preferencji. W tych RoadR 500 będzie ci się gorzej chodziło niż w butach MTB. Nie masz wypasionej szosy więc rozważ but MTB. W nich przynajmniej przejdziesz się kawałek.
@wojfff: z tych dówch jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie sznurowane. Lepiej możesz ściągnąć buta sznurówkami. Stopa przez to nie będzie się tak przemieszczać. Rzepy po pewnym czasie popuszczają.

Obejrzyj wideo na temat sznurowanych butów na rower.
Baczy - @wojfff: z tych dówch jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie sznurowane. Lepi...
@wojfff Fajnie wyglądają Rockridery 500 na udawanych BOA. Ja bym się rozglądał za czymś od Shimano albo Triseven jeśli nie przeszkadza ci ich przewiewność i triathlonowa konstrukcja. W kwestii butów Decathlon ma jednak mocno średni wybór ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale podzielę się moim doświadczeniem. Ja kupiłem je z myślą, że będę czasem łaził po lesie, albo gdzieś, gdzie dojadę. I kilka kursów w nich zrobiłem. Ale... dla mnie zbyt miękkie. Owszem, jak się zasznuruje, to trzymają nogę, ale jednak wrażenie nie to. Kiedyś byłem w Wertykalu, fajny sklep pod Krakowem i tam pomierzyłem trochę butów i podpowiedzieli mi Lake. Zapięcie na żyłkę, trzyma cały czas. Trochę sztywniejsze. I nie żałuję. Ale
@wojfff: byłem w takiej samej sytuacji jak Ty. Za punkty zgarnąłem. Klamra robi robotę.buty w sumie tez. Bloki ładnie schowane, można się przejść bez problemu.