Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem prawnikiem, po aplikacji i doradzam swoim klientom co mają zrobić by nie stracić wszystkiego na co pracowali przez wiele lat.

Tarcza antykryzysowa.... czy ktoś to w ogóle czytał? Nie da się tego 300 stronicowego dzieła nazwać inaczej niż GÓWNEM. Prawnik tego nawet kijem nie dotykał.

Nie jest w ogóle pisana językiem prawniczym, wiele pojęć jest z DUPY wzięta i można je interpretować na 60 różnych sposobów, art. 15 YYZ?!!!!???!, niczego nie da się zrozumieć. Zawiera błędy, konstrukcja artykułów jest dziwna. BOŻE takie rzeczy się wie na 1 roku studiów. Prawoznawstwo, Logika prawnicza, ja piernicze.

Ile ja bym dał żeby się dowiedzieć kto jest tym czarodziejem-ustawodawca z imienia i nazwiska. Nie zdziwiłbym się jakby to byli studenci 3 roku na praktykach w jakimś ministerstwie.

#prawo #polska #koronawirus #bekazpisu

Państwo z dykty

I nie, nie jestem 13 latkiem. Krew mnie zalewa jak ta je*b* partia niszczy cały kraj.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 30
BOŻE takie rzeczy się wie na 1 roku studiów.

Ile ja bym dał żeby się dowiedzieć kto jest tym czarodziejem-ustawodawca z imienia i nazwiska. Nie zdziwiłbym się jakby to byli studenci 3 roku na praktykach w jakimś ministerstwie.


@AnonimoweMirkoWyznania: Synek, to jak? Studenci prawa 3 roku na praktykach - nie wiedzą, a rzekomo wie się na 1 roku?

Ty tam czasem gdzieś wcześniej pisałeś o jakiejś logice?

Z mojej strony -
protip na następne takie baity: żaden "prawnik po aplikacji" nie napisze o sobie "jestem prawnikiem po aplikacji" - tylko adwokatem / radcą prawnym; autor jest prawdopodobnie po pierwszym semestrze prawa - wtedy właśnie zdaje się egzaminy z logiki i prawoznawstwa, jedynych dwóch przedmiotów które wymienia xD

PS jak jesteś taki prawnik to nie powinno być dla ciebie problemem ustalenie kto jest "ustawodawcą z imienia i nazwiska" - cały proces legislacyjny możesz prześledzić
@jbljbl: jest mnóstwo prawników po aplikacji, którym nie dane było nie z własnej winy zostać radca lub adwokatem, z uwagi np. na odwołany egzamin. Po drugie sam fakt skończenia aplikacji nie implikuje w ogóle konieczności przystępowania do egzaminu ! Jeżeli ktoś dobrze się czuje bez tytułu, a aplikacje traktuje tylko jako wyzwanie intelektualne lub szkolenie, to po co ma to zmieniać ?

A sama tarcza antykryzysowa jest pisana na kolanie byle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: a ja mam pytanie do prawników: czy większość pisowska ustanowiła kiedykolwiek akt prawny, który byłby przynajmniej dobry? (Lata 2005-07 i 2015-teraz)
Nie atakuję w tym momencie rządu, po prostu pytam z ciekawości. Po prostu nie słyszałem nigdy o dobrym prawie uchwalanym przez PiS, może takie newsy słabo sprzedają się w mediach, a może jest to yeti.