Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Po dzisiejszym dniu jestem załamana ludźmi z mojej pracy. Pracujemy wszyscy zdalnie, ale każdego poranka mój team się zdzwania i sobie gadamy o różnych rzeczach przez 20-30 minut. Większość osób w moim teamie to kobiety.
Jakoś ni stąd ni z owąd jedna dziewczyna poruszyła temat aborcji, bo temat dość gorący. Trochę się ucieszyłam, bo jest to dla mnie ważny temat, walczę o prawa kobiet od lat. Ku mojemu zdziwieniu wszystkie kobiety z mojego zespołu były przeciwne aborcji na życzenie, a kilka z nich nawet popierało zaostrzenie przepisów. Dodam, że to nie są stare prukwy tylko dziewczyny, które mają ok. 25 - 30 lat. Z czego jest tylko jedna matka (ona oczywiście za zaostrzeniem przepisów....)
Zatkało mnie po prostu. Władza pluje na nas - kobiety, a dla nich to jest spoko. Mężczyźni z zespołu też raczej przychylali się do obecnego "kompromisu", jeden był za zaostrzeniem... mówił, że to nie może być tak że płody z downem są wybijane. Jak taki mądry to niech sam sobie urodzi takiego downa... Potem jedna się wypowiedziała, że jej siostra ma dziecko z zespołem Downa i że jest szczęśliwa. Taak, na pewno, już to widzę. Każdy chciałby mieć niepełnosprawne, głupie dziecko, które nigdy nie będzie normalne...

Myślałam, że powoli dojrzejemy i niedługo będziemy państwem cywilizowanym, w którym prawa kobiet nie są łamane. Serce mi rosło gdy widziałam na mirko wpisy tutejszych mirabelek, które pisały o aborcji na życzenie i te wpisy trafiały w gorące z kilkoma tysiącami plusów.
Mam nadzieję, że kiedyś dopniemy swego i będzie u nas jak na zachodzie. I tego nam życzę :)

#rozowepaski #aborcja #falasprzeciwu #prawakobiet #prawaczlowieka #bekazpisu #bekazpodludzi #neuropa #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Po dzisiejszym dniu jestem załamana...

źródło: comment_1587414691obkgr1ldXRAPIK6ob79ur5.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@womendown: Wypaczasz sens mojej wypowiedzi. Posiadanie innego zdania/poglądu jest fundamentalnym prawem każdego człowieka, jednak z niektórymi wyborami czy poglądami się nie zgadzam i ludzi je prezentujących nazywam debilami. W tym konkretnym przypadku ludzi dążących do zaostrzenia obecnego prawa aborcyjnego.
  • Odpowiedz
@zartos:

give is a Chinese egg trader

Ale z ciebie pajac. Nie wiesz jaki jest średni wiek ludzi na wykopie, nie jesteś w stanie tego sprawdzić, bo się tego nie da sprawdzić, a odsyłasz ludzi, żeby to sprawdzili.
  • Odpowiedz