Wpis z mikrobloga

Jakieś pomysły co poza czekaniem na rozwój sytuacji mogę robić xD? najchętniej to bym kogoś zaatakował, ale w sumie nikogo w moim zasięgu nie ma :<<<< a szkoda podejścia, Krym w 1450 bez żadnego sojuszu, a ja generał 100 tradition i ten turniej co morale daje, musiałem wykorzystać sytuację. Teraz mam sojusz z Moskwą i Wallachią to o plecy się nie boję, no ale z drugiej strony tak patrzeć jak boty grają przez 50 lat to też mi się nie widzi. #eu4
t.....l - Jakieś pomysły co poza czekaniem na rozwój sytuacji mogę robić xD? najchętn...

źródło: comment_1587382293JOwI1krKErsYU9eAZ7ltcK.jpg

Pobierz
  • 25
@twinzpl: Generalnie dwie rzeczy: zjeść do końca Krym oraz wbić się w Kaukaz - masz połączenie przez Morze Czarne więc masz zdolność robienia core. Jeden błąd popełniłeś, że nie wysłałeś jednostek, żeby tę portową prowincję na Mołdawii okupować, jak miałeś claim - miałbyś szansę na dostanie tego i wbijanie się w Eur.Środk. Gdybyś miał fuksa, to Genua by cię sama zaatakowała, a tak ich łatwo pokonać, bo mają zdolność przesyłania małych
jaqqu7 - @twinzpl: Generalnie dwie rzeczy: zjeść do końca Krym oraz wbić się w Kaukaz...

źródło: comment_1587382639khwB88J3yW50gaMiQWIHs0.jpg

Pobierz
@XDwGlowie: @borsiu: @jaqqu7: Polska dostała od Krymu, Nogaja i Kazania, więc Litwa znowu była wolna. Niby wzięli sojusz, ale szybciutki fort w Polsce i poszedł white peace bo w Polsce się oczywiście wszędzie pali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obiecałem ziemię Wallachii, Hordzie i Moskwie, ale oni jeszcze nie wiedzą, że dostanie tylko Moskwa ( ͡º ͜ʖ͡º) jednak wygląda na to,
t.....l - @XDwGlowie: @borsiu: @jaqqu7: Polska dostała od Krymu, Nogaja i Kazania, wi...

źródło: comment_1587382998r6mqBOO14Vg1Zx7AD1XSLs.jpg

Pobierz
@borsiu: @XDwGlowie: @twinzpl: też bym wbijał w serbie z no cb, i boostował sojusz z rzepa/austria/wegrami. Licząc na to że mnie ochronią przed kebabem, z np węgrami za sojusznika i takim generałem wbijasz się w kebaba jak w masło (podobna sytuacja do albanii)
@banaan: circassia jest wasalem Krymu, ten z kolei wziął na sojusz Nogai, Kazań i Uzbek, to się nie uda. Za to pod Circassia jest taki niebieski dziad, który sobie chętnie w moim imperium pobędzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@XDwGlowie: @jaqqu7: @borsiu: @BaRi: @banaan: @hohohohoho: wołam ostatni raz, podsumuję gierkę około 1700 roku jak już Europę pokoloruje na jedyny prawilny kolor ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kazań zaatakował Nogai, który miał sojusz z Uzbekiem i Krymem, tym samym po dwóch latach Krym został w zasadzie sam bo jego sojusznicy bili się między sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zjadłem
t.....l - @XDwGlowie: @jaqqu7: @borsiu: @BaRi: @banaan: @hohohohoho: wołam ostatni ra...

źródło: comment_1587386554VTVjrzF0XT9ycT65HFACqH.jpg

Pobierz
@twinzpl Nie czekaj z Otto. Wejdź w Bliski Wschód i odejmij ich od możliwości ekspansji w tym kierunku. Przy pierwszej okazji zgromadź sojuszników i uderz w Turków, bo jak dasz im się zblobować, to kaplica.
@jaqqu7: znaczy turek się sam zblokował, ma sojusz z Aq Qoyunlu, a Ci są po całej długości już na wschód, więc nie ma szans, a jak zerwą sojusz to zdąże wtedy sam ich zjeść. Teraz Polska i Litwa są łatwe do jedzenia, wolę ugryźć póki nie robi tego Moskwa czy Dania, Litwa w sumie żyje od wojny do wojny, jedną kończą to drugą zaczynają.
@twinzpl: task na marginesie, jeśli masz w planach wbić achievement Ghotic Invasion to polecam bardziej alternatywne podejście - no CB war na Bizancjum, potem Wenecję (trzeba się wstrzelić w moment kiedy walczą z Ottomanani), od Wenecji bierzesz którąś z prowincji przy Austrii i dołączasz do HRE. Potem już z górki, ja tak zrobiłem. W sumie patrząc na progress u ciebie to na luzie dobijesz przed końcem czasu.