Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym sobie dla kaprysu kupić poleasingowy gównokomputer do grania w stare gierki i indyki. Do AAA mam konsole, więc coś o wydajności wystarczającej do odpalenia STALKERA na modach, Forza Horizon 4, bardziej ambitnie to np Escape from Tarkov. Ale głównie stare gierki, sprzed 2015 których mi brakuje na PS4. Mam zerową wiedzę o obecnych PC więc z góry proszę o wybaczenie. Moje warunki:

- Mała i fajna obudowa - tutaj nie wiem jaki standard, ale na pewno coś mniejszego niż klasyczny klocek, np takie, albo takie, albo takie kwadratowe, mniejsze obudowy.
- Cena - 1000 zł z FV za sam komputer z systemem. Do nagięcia na trochę więcej jeśli warto.

Wiem, że w ATX nie byłoby problemu, a czy ktoś ma doświadczenie z mniejszymi kompami? Co mogę zrobić za tysiaka z dedykowaną kartą graficzną? Czego szukać, od czego zaczać?

#pcmasterrace #skladamkomputer #pc #komputery
  • 5
@mcjq5: panie, co mu proponujesz za gówno xD Jakiś gówno komp z gówno zasilaczem, budą i dyskiem który starczy na zainstalowanie gg
@rtone: w tej cenie szukaj używek, raczej nie znajdziesz nic ciekawego w mini-itx. Możesz co najwyżej kupić jakieś tanie albo używane podzespoły i wsadzić w taką budę, ale sporo się ograniczasz.
@rtone: ostatnio zrobilem dokladnie to samo i... skonczylem ze zwykla buda ;) kupilem hp g1 600 (i5 4 gen) 8gb ram.Po dodaniu dysku dzialal spoko ale dokupilem grafike LP i zasilacz nie dal rady. Koszt zasilacza do tego kompa to 150zl z tym, ze uzywany wiec nie wiadomo jak dlugo podziala.