Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciutka: Niby tak, ale to jest tylko i wyłącznie twój wybór, jeśli ci się to podoba to niestety trudno byłoby to zmienić i pytanie czy jest sens jeśli jesteś naprawdę szczęśliwy. Chociaż wątpię
  • Odpowiedz
źle mnie zrozumiałeś


@Meybah: Dobrze cię zrozumiałem, ale lubię czepiać sie słówek, co mam nadzieję, mi wybaczysz. :)
Zgadzam się z tobą, że dobrze jest szukać swojej drogi. Mam tylko poczucie, że chrześcijaństwo nie jest dobrym punktem wyjścia. Istnieje i kiedyś wcześniej istniało mnóstwo religii i przywiązanie swojego światopoglądu do najpopularniejszej w danym miejscu i czasie wydaje się być intelektualnym wygodnictwem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@podany: No właśnie mowie ze mnie nie zrozumiałeś albo dla twojej wygody powiem ze zle to ujalem. Mówiłem ze katolicyzm promuje balchowsaltwo co jest sprzeczne z pismem świętym. Biblia nic nie mowi- ze jest to zgodne
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@podany: A co do chrześcijaństwa samego w sobie, jak już mówiłem nie stoję za zadna religia, chrześcijaństwo jest zlepkiem wierzeń poprzednich kultur między innymi starożytnego Egiptu- niemniej jest dobra baza moralna i warto przeczytac imo nowy testament bo są tam ciekawe i wartościowe rzeczy, stary juz mniej bo tam jest trochę inne odsłona boga i wiary i właśnie dlatego luteranie i świadkowie Jehowy uznają księgi starego testamentu za apokryf, także
  • Odpowiedz
@Meybah: Moim zdaniem poszukiwanie prawdy lepiej rozpocząć od obecnej wiedzy naukowej. Z perspektywy biologii nie jesteśmy w jakiś cudowny sposób różni od zwierząt. Objawione księgi jak dotąd nie dały nam prawdy ani o powstaniu człowieka, ani o naszym miejscu we wszechświecie. Starotestamentowy Bóg w ogóle jest okrutnym dupkiem i chyba nawet nie muszę przytaczać przykładów :)

Z kolei Jezus miał bardzo fajną, prawie że hipisowską ideologię i trudno go nie
  • Odpowiedz
@podany: @konsonanspoznawczy:

Moim zdaniem poszukiwanie prawdy lepiej rozpocząć od obecnej wiedzy naukowej. Z perspektywy biologii nie jesteśmy w jakiś cudowny sposób różni od zwierząt.


Absolutna racja- cialo, umysl i dusza. To jest podstawa, z tymze ten 3 filar jest w obecnych czasach wysmiewany i stygmatyzowany. Racjonalizuje sie zjawiska i rzeczy, ktore moga miec w sladowych ilosciach jakies pozytywne skutki ale w ogolnym
  • Odpowiedz
@Meybah:
Jeśli lubisz dobre rozkminy i masz trochę czasu to polecam gierki 'The Talos Principle' i 'Everything' - można sobie zadać przy nich dużo ciekawych pytań.
No i oczywiście polecam grzybki ;)

Tobie również miłego dnia :)
  • Odpowiedz