Wpis z mikrobloga

maryska to nie narkotyk


@Meybah: Ja w swoim podejściu do narkotyków idę raczej w drugą stronę, więc włączam do nich zarówno zioło, jak i alkohol. W każdym razie, definicja narkotyku jest dość płynna i można zostawić tu sporo do własnej interpretacji.

medytacje, modlitwy, oobe

Ciekawe zestawienie, promujesz jakieś konkretne wyznanie?
@wojciech-dyrets: nie wiem jakie są naukowe podstawy do tego, że wiara jest dobrą odskocznią i zbalansowaniem, ale wiara ma też skutki uboczne, które wnosi ze sobą cała ideologia. Medytacja jest ok, ale poświęcanie czasu na wymawianie wierszyków aprobujących jakieś zakorzenione ideologicznie rzeczy jest wątpliwe. Wystarczy tylko spojrzeć na osoby stare, nie wiem jak u Ciebie, ale moja jedna babcia oddawała połowę swojej renty dla Rydzyka i ledwo przędła, a drugiej też
Rydzyka i ledwo przędła, a drugiej też już wjeżdża fanatyzm i ciężko z nią się rozmawia, bo od razu atakuje „a wy w ogóle nie chodzicie do kościoła” albo „teraz jest kwarantanna, trzeba się cały dzień modlić”


@konsonanspoznawczy: Kosciol katolicki to akurat straszna zakala i malo ma wspolnego z chrzecijanstwem.Biblia nic nie mowi o modleniu sie do Maryi tudziez posagow/obrazow w kosciele
@Meybah: za to świadkowie jehowi mają dużo wspólnego. Też popaprańcy jak nie wiem. Poza tym chrześcijaństwo skupia się tylko na świecie ludzi, nie mówi nic o zwierzętach, ekologii, co usypia ludzi, napędza konsumpcjonizm. Na pewno jest tam też wiele innych głupstw, ale nie jestem specem w tym temacie
Jest też wiele rzeczy lekkich, o których nie słyszałeś - kratom (opioid), niebieski lotos, kava kava to też są narkotyki. Ale komu ja to mówię, jesteś zacietrzewiony ideologicznie i merytoryka jest dla Ciebie obcą materią


@konsonanspoznawczy: No tego podejscia nigdy nie zrozumiem, ze odpalacie jakies przytyki albo argumentum ad personam bo 'nie mozna tak robic jak ty mowisz, hurr durr, nie masz pojecia...'( ͡° ͜ʖ ͡°)
@konsonanspoznawczy: Luteranie/Ewangelicy nie rownaja sie swiadkowie jehowy, a no i zapomnialem odpowiedziec na pytanie @podany: nie opowiadam sie za zadna, moje poglady to takie new age gdy sie modlisz wazne zeby sie modlic do boga albo gdy medytujesz to rob to z dobra intencja/energia, trzeba w to wlozyc siebie, wyrzucic z siebie rzeczy ktore robiles zle i zastapic to dobrym- nie wiem czy dobrze to tlumacze bo ciezko to opisac,
Poza tym chrześcijaństwo skupia się tylko na świecie ludzi, nie mówi nic o zwierzętach, ekologii, co usypia ludzi, napędza konsumpcjonizm


@konsonanspoznawczy: Trudno zeby sie na tym skupialo. Biblia opisuje inny swiat niz nasz obecny, ale tez nie az tak. Jesli wykreslisz to o czym mowie to roznice sa kosmetyczne, po prostu mamy inne Prawo, inaczej funkcjonujace spoleczenstwo
Biblia nic nie mowi o modleniu sie do Maryi tudziez posagow/obrazow w kosciele


@Meybah: A owszem, mówi:
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył." - z Dekalogu w Księdze Wyjścia

Nie namawiam przy tym nikogo do stosowania Biblii, czy Koranu jako
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@podany: źle mnie zrozumiałeś- miałem na myśli dokładnie to co napisałeś, dlatego między innymi katolicyzm ma mało wspólnego ze chrześcijaństwem. Również nie zachęcam do niczego, fajnie jest szukać swojej drogi.