Wpis z mikrobloga

WTF co ja znalazłem (ʘʘ)
Opis zrzutki

https://zrzutka.pl/vmpc
Zbieram na poprawę warunków życia, do jakich doprowadziło mnie poświęcenie się nauce przez ostatnie 20 lat. Czas ten poświęciłem odkryciu, którego miałem szczęście lub nieszczęście dokonać w 1998 roku. Odkryłem nową funkcję matematyczną (VMPC), która ma szanse rozwiązać jeden z największych problemów matematycznych świata, tzw. problem "czy P=NP?". Jest tak dzięki faktowi, że VMPC jest najprawdopodobniej pierwszą na świecie funkcją jednokierunkową. Obecnie kończę pisać pracę naukową dokumentującą ten wynik. Niedługo praca zostanie opublikowana.

Zrzutka została udostępniona
743 razy

Tylko pozazdrościć i wszystkim życzyć takich odkryć, prawda? Otóż ja nikomu tego nie życzę. Przez poświęcenie się temu projektowi przez ostatnie 20 lat straciłem bardzo wiele aspektów normalnego życia. Zrezygnowałem z klasycznej kariery, nie założyłem (jeszcze?) rodziny. Żadna instytucja nie finansuje mojego projektu. Żyję w biedzie, a funkcjonuję głównie dzięki pomocy ludzi dobrej woli.

Jak na ironię, jeśli mój projekt okaże się sukcesem, wszyscy Polacy będą z tego dumni. Będą mówić, że to jeden z "naszych" tego dokonał. Ale nikt nie będzie mówił, jaką cenę przyszło mu za to zapłacić.

Czuję, że w dzisiejszym wypaczonym przez pieniądz świecie nie ma miejsca dla takich ludzi, jak ja, którzy poświęcają się dla rozwoju nauki, a nie pracują dla własnych korzyści.

Na tym ostatnim etapie mojego projektu los dolał mi jeszcze jedną kroplę goryczy, gdyż po rozdrapaniu niewinnie wyglądającej rdzy w podwoziu mojego 29-letniego auta, które służy mi od 20 lat (Toyota Corolla E9 z roku 1990), okazało się, że w każdej chwili mogę zgubić przednie prawe koło. Miejsce mocowania wahacza do podłużnicy jest całkowicie strawione przez rdzę:

xzzbdu-29e1d984.png

Jako ostatnia próba ratowania swojego losu, chciałbym spróbować zebrać na nowe / nowsze auto, które jest mi potrzebne do codziennego transportu.

Gdyby to się udało, dałoby to mi (a może wszystkim?) nadzieję, że może jednak było warto.

#matematyka #nauka #zrzutka #internet ##!$%@?
Pobierz maszfajnedonice - WTF co ja znalazłem (ʘ‿ʘ)
Opis zrzutki

https://zrzutka.pl/vmpc
...
źródło: comment_1587299136thoGH2XcTtJexgPza8mJms.jpg
  • 2