Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#polska #gospodarka #koronawirus #covid19 #medycyna #lekarz

Moja ciocia jest lekarzem i na szczęście jest lekarzem w Austrii. Bo to co się wyprawia w Polsce to po prostu tragikomedia. LEKARZE! PIELĘGNIARKI! Uciekajcie z tego syfu! Protestujcie! W Polsce dostaniecie tylko wezwanie do stawienia sie w szpitalu pod grozba kary 5 lat wiezienia, bez srodkow ochronnych i to jeszcze za pensje sprzątaczki 2,500 cebulionow. Za granica beda Wam calowac rece, dziekowac i dostaniecie podwyzki.

A tutaj? Państwowe rezerwy przejedzone, 14te emerytury, 500+, KRUS, podwyzki dla wszystkich mundurowych, sądownictwo, szpitale i wojsko rozwalone, giełda w kompletnym załamaniu, państwo niszczące przedsiębiorców, podatek na podatku, Polacy wyjeżdżający z kraju.
Górników - 600 zł
Listonoszy - 700 zł
Policje - podwyzki
Wojsko - podwyzki
WOT - tansze paliwo
Ochronę zdrowia - oklaski.

Miesiąc temu - Studenci ostatnich lat uczelni medycznych będą włączeni w działania służb

2 dni temu - Ziobro zapowiada śledztwa przeciwko lekarzom

Teraz - Jedna pielęgniarka na niemal 50 pacjentów. "Ma choroby przewlekłe, zasłabła po 5 dniach"

Lekarze i pielęgniarki: brawa zastąpił hejt. "Zaraz syfa nam przyniesie", "Do sklepu nie wpuszczamy"

A MINISTER ZDROWIA ZARTUJE SOBIE ZE MASECZKI TO NA RECE CZY NA TWARZ?! I NIE CHCE WAM DAC TESTOW!

Morawiecki i Duda zapewne sikaja, nie ze strachu, ale ze śmiechu. Ze za parę lat zapewne ich wybierzecie do europarlamentu i będą mieli ciepłe europejskie emeryturki.

Jestescie w stanie zmienic ten rzad poprzez wyjechanie z kraju. Oczywiscie ze ludzie beda wylewac pomyje ze niby jakas przysiega hipokratesa ale chrzanic to ("Przejawiło się to także w tekstach współczesnych przyrzeczeń lekarskich. Nie znajdujemy już w ni ch odniesienia się do Boga czy też innego autorytetu zewnętrznego, lecz raczej do własnego sumienia – a zatem do wewnętrznejnormy moralnej". Od lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia już tylko 5% lekarzy w skali całego świata składa przysięgę Hipokratesa, 10% – ślubowanie w duchu genewskim, około 50% – specjalne formularze przysięgi, przyjęte przez wyższe uczelnie medyczne albo kodeksy lekarskie, a 30% nie składa żadnej przysięgi ani ślubowania.)

#bekazpisu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 43
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moja mama jest pielegniarka na podkarpaciu i zarabia powyzej 4k pln w panstwowym szpitalu (ale z prywatnym zarzadem czy cos i nie maja 13nastek).

W kazdym razie zarabia zdecydowanie lepiej niz wiekszosc mieszkancow podkarpacia. W fabryce na 4brygadowce przy fizycznej pracy chlopi ledwo wyciagaja po 3k, czasami nieznacznie wiecej, zalezy od premii.

Ze wam chce sie pisac takie wysrywy o pracy na poziomie sprzataczki (jakby praca jako sprzatacz/sprzataczka byla czyms
  • Odpowiedz
@WiktorekS To, że Twojej mamie się udało dostać ponad 4k, to nie znaczy, że wszędzie jest tak różowo. Ja znam pielęgniarki w wojewódzkim szpitalu które dostają na rękę około 3000zł (kpina, a nie wypłata za tę odpowiedzialność), a zapierniczają jak dzikie woły. Wystarczy poczytać komentarze na grupach pielęgniarskich, żeby się dowiedzieć jakie są wypłaty w Polsce. Poza tym zakładam, że Twoja matka ma z 20 lat doświadczenia w zawodzie - jej wypłata
  • Odpowiedz
@heteropoda: no jak ty uwazasz ze ponad 4k to zalosna wyplata, to za bardzo nie ma co z toba rozmawiac.

Zapiernicza to sie w prywatnym segmencie gospodarki, nie w panstwowym :)

I 3k na reke dla dziewczyny swiezo po studiach to dobra wyplata.
  • Odpowiedz
@WiktorekS Ty chyba w ogóle nie rozumiesz specyfiki pracy pielęgniarki, ładnie matkę szanujesz XD Ma żałosną wypłatę. Moja koleżanka w korporacji po licencjacie z angielskiego ma tyle, ile Twoja matka za 20 lat pracy i to bez odpowiedzialności za ludzkie życie. 3000 netto to dostaje młodszy menedżer w Maku. Nie dziwota, że absolwenci pielęgniarstwa nie odbierają prawa wykonywania zawodu, skoro polskie dzbany uważają takie wypłaty za normalne ¯_(ツ)_/¯ To się niedługo poskładacie
  • Odpowiedz
@heteropoda: jeden bez studiow zarabia po 30k na miesiac, inny po studiach i tak pracuje na 4brygadowce i bierze 3k. Po co takie targiwanie sie?

U mnie w miescie tyle nie placa w maku.

Nie moze kazdy zarabiac po 15 k.
  • Odpowiedz
@WiktorekS No to potem są takie kwiatki, że pielęgniarka dostaje 3000zł, w polskich szpitalnych warunkach, i woli albo się przebranżowić, albo jechać do innego kraju. Tylko że brak pracowników medycznych rzutuje na cały kraj, każdego z nas - są zawody bardziej i mniej społecznie potrzebne, pielęgniarka należy do tych nieco ważniejszych, co ładnie pokazuje obecna pandemia. Jeszcze weź pod uwagę, że agencje zagraniczne aktywnie medyków Polsce podbierają. Wiesz co nam oferują, poza
  • Odpowiedz
@WiktorekS Ale masz argumenty, pogratulować XD Niech się zastanowię... Na wykształcenie pielęgniarki potrzeba czasu i CHĘTNYCH? Myślisz, że dużo osób umie znieść stres tej roboty? No i krew, flaki, ludzkie odchody, śmierć? Z takich smaczków to ostatnio opatrywałam staruszkę z odleżyną IV stopnia - kręgosłup lędźwiowy na wierzchu, między mięśnie a skórę mogłam całą dłoń włożyć, smród ropy i gnijącego, ludzkiego ciała. Żeśmy się z lekarzem prawie porzygali, ale robotę trzeba wykonać.
  • Odpowiedz
@heteropoda: To czekaj, w Polsce w ktorej dostaje sie zalosna wyplate i pogarde w zamian za prace - jakos potrafi sie znalezc grono chetnych Polakow by studiowac i pozniej pracowac w zawodzie. Za to zagranica gdzie za prace dostaje sie szacunek i godne pieniadze - ich brakuje?

Corka znajomego z Szkocji po studiach dostala prace jako pielegniarka za 410£ tygodniowki, gdy 340£ to minimalna. Czyli 20% wiecej niz minimalna. To az
  • Odpowiedz
@WiktorekS Grono chętnych? XD Przecież napisałam Ci wcześniej, że często nie odbierają PZW, bo widzą #!$%@? tego kraju na studiach XD Duża ilość myśli o wyjeździe. Gdyby te studia nie dawały możliwości wyjazdu, gwarantuję, że ilość chętnych by się zmniejszyła. Naucz się czytać, bo Ci napisałam, że są inne czynniki, z powodu których ludzie się nie garną do zawodu, nie będę Ci jak dziecku w punktach pisać.

Akurat UK płaci gówniane pensje,
  • Odpowiedz
@heteropoda: brakuje, bo spora czesc osob uczaca sie w zawodzie pielegniarki emigruje ze wzgledow finansowych. Ale nie emigruje do krajow o podobnym statusie materialnym, w ktorym po prostu bardziej ceni sie zawod pielegniarki, tylko do krajow bardziej rozwinietych, w ktorych lepiej sie placi pielegniarkom, bo sie po prostu wszystkim lepiej placi niz w Polsce.

Wlasnie dlatego ze jestes pielegniarka, to jestes w tej kwestii nieobiektywna. Jak poroznawiasz z ludzmi dookola to
  • Odpowiedz
@WiktorekS No i znowu gówno prawda. Pielęgniarki emigrują nie tylko z powodów finansowych, ale też warunków. Dopiero co ostatnio o tym rozmawiałam z wiekową koleżanką z zawodu. Z resztą, wystarczy popytać na forum pielęgniarskim, zachęcam.

Nieobiektywna XD A Ty jesteś obiektywny nie mając pojęcia o pracy na oddziale i chcąc ustalać ile to jest dobra wypłata dla pielęgniarek XD No nie kompromituj się.

No i znowu wracamy do tematu, że zawód pielęgniarki
  • Odpowiedz
@heteropoda: wez jutro, czy pojutrze, jak ochloniesz, przeczytaj swoje wiadomoaci jeszcze raz. Przeciez z nich bije tyle jadu i zgryzliwosci, ze naprawde ciezko z toba dyskutowac w jakikolwiek rzeczowy spoaob, bo wszystko co nalisze odbierasz jako atak na siebie, albo na twoj zawod.

Ja nic nie ustalam, ani nie chce ustalac. Nie napisalem tez nigdzie ile pielegniarka ma zarabiac, bo mi to rybka. nigdy nie bylem i nie bede pieleniarzem. Z
WiktorekS - @heteropoda: wez jutro, czy pojutrze, jak ochloniesz, przeczytaj swoje wi...
  • Odpowiedz