Wpis z mikrobloga

#aborcja #protest #polityka #godek #bekazprawakow

Zauważyłem, że większość z was tutaj postujących nie ma pojęcia co znajduje się w projekcie Kai Godek. Z tego powodu wklejam fragment projektu oraz link (https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=2146&fbclid=IwAR3kx9yCEglTBCXhl3KmTjX8Cq7Oym5zUv31Yu8xpuXZ7ZV7aOiaxM0zuBc), żebyście się z nim w końcu zapoznali.

Projekt ten chce zatrzymać aborcję eugeniczną, innymi słowy Kaja Godek chce zmuszać kobiety by rodziły kosztem swojego życia i zdrowia - przypominam, że w 80% przypadkach porodu dochodzi do pęknięcia krocza, z konsekwencji którego najłagodniejsze to nietrzymanie moczu i kału, a kobieta decydując się na urodzenie zamiast aborcji zwiększa swoją szansę na zgon aż o 14% - tylko po to, żeby te kobiety mogły patrzeć jak ich dzieci cierpią i umierają w kilkanaście do kilkudziesięciu godzin po porodzie.

Do wad „eugenicznych” (co jest mylnym pojęciem łączącym wady letalne z eugeniką) należą między innymi:
anancefalia - czyli bezmózgowie - charakteryzuje się całkowitym brakiem pokrywy kostnej, obecny jest jedynie miękki, żywoczerwony worek łącznotkankowy. Stan ten jest na tyle poważny, że dzieci nim obarczone rodzą się martwe. W bezmózgowiu częściowym natomiast zachowane są niektóre struktury tylnego mózgowia (ośrodki krążenia i oddychania), dzięki czemu długość przeżycia dziecka po urodzeniu jest dłuższa. Czas przeżycia dziecka z bezmózgowiem częściowym to kilka godzin, dni, rzadziej miesięcy.
brak serca
zespół Zellwega - choroba metaboliczna, najcięższa odmiana zaburzeń biogenezy peroksysomów, charakteryzuje się zaburzeniami migracji neuronalnej w mózgu, cechami dysmorfii twarzoczaszki, znaczna hipotonia, drgawkami noworodkowymi i zaburzeniami funkcji wątroby. Dzieci cierpiące na to schorzenie umierają przed upływem 1 roku życia
płód arlekina – zwany rybią łuską arlekinową z powodu wyglądu skóry – czyli wywinięte, czerwone powieki oraz wywinięte, okrągłe wargi i spłaszczony nos. powoduje wyjątkowo szybkie narastanie warstwy rogowej już w życiu płodowym i utrudnia prawidłowy wzrost nienarodzonego jeszcze dziecka, co jest jednym z powodów wyjątkowo dużej umieralności na to schorzenie, która spowodowana jest m.in. trudnościami w oddychaniu. Jedynie niewielki odsetek dzieci przeżywa okres niemowlęcy, z powodu utraty wody i sepsy oraz nieprawidłowej termoregulacji noworodek umiera zwykle w ciągu tygodnia

I inne miłe schorzenia, które nie pozwalają przeżyć dłużej niż rok. Może jednak warto byłoby się zastanowić, czy skrócenie cierpnia rodziców i dziecka nie jest przypadkiem etycznym rozwiązaniem, w porównaniu do skazywania ich na cierpienie fizyczne w trakcie porodu oraz psychiczne w czasie ciąży i kilku do kilkunastu godzin oglądania jak ich noworodek kona?

Na deser dołączam zdjęcia w komentarzu
Placuszek - #aborcja #protest #polityka #godek #bekazprawakow

Zauważyłem, że więks...

źródło: comment_1587277952BDPZVXwFGgYNZI8YXNFQRU.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Budo: Standardowo do zamrażarki, w tym czasie chcieli przepchnąć 7 letnią kadencję. Natomiast myślę, że sam fakt występowania tego co w moim poście jest wystarczającym powodem, żeby za każdym razem protestować. Dzisiaj Cię to nie dotyczy ale jutro może się okazać, że stracisz matkę czy siostrę w imię - no właśnie, czego?
  • Odpowiedz
@Placuszek: Nie mieszkam nawet w Polsce. Co nie znaczy, że popieram ten projekt. Byłem ciekaw jak się zakończyło głosowanie po prostu, także dzięki za informację. Mam nadzieję, że to nie przejdzie.
  • Odpowiedz