Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Leci mi już czwarty rok na wygnaniu w tym śmiesznym kraju zwanym #uk i przez ten czas wiele razy myślałem o powrocie do Polski bądź zmianie miejsca emigracji. Czas jednak leci szybko i oto nadszedł moment, którego się nigdy nie spodziewałem, kiedy mogę a wręcz muszę bez żadnej ironii powiedzieć:

Pozdrawiam wszystkich Polaków mieszkających w polsce z wielkiej Wielkiej Brytanii jako uprzywilejowany mieszkaniec wolnego świata. Współczuję Wam z całego serca, że przyszło Wam żyć w tym chlewie.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania do "Lol - współczuję" - wiadomo, że wszystko zależy od tego, kto w jakim towarzystwie się obraca, ale statystyki nie kłamią - Polacy w UK pracują głównie albo w gównorobotach, albo są "złotymi rączkami", a managerowie/seniorzy to zaledwie 3%, inni "professionals", to 6%.

Nie znalazłam nowszych statystyk, ale załączony screenshot sam za siebie mówi.
Ag90 - @AnonimoweMirkoWyznania do "Lol - współczuję" - wiadomo, że wszystko zależy od...

źródło: comment_1587287560IkQfPknMaURZa3jJ0pUXGN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ag90: ale zrozum człowieku że wykonując najgorsze pracę w uk żyjesz na poziomie takim jak np nauczyciel w Polsce xppp ludzie w Polsce tego nie rozumieją najwidoczniej. W Polsce za minimlna wypłatę ledwo robisz opłaty itp a w uk odkładasz sobie lub kupujesz co chcesz to jest ta różnica której nie kumacie
  • Odpowiedz
  • 1
@Frygus96 Sama od lat mieszkam w UK, więc nie musisz mi mówić jak jest.

Poza tym, jak już wyżej napisałam, żyjesz na minimalnej na jako takim poziomie, czyli nie od 1 do 1, ale też bez większych szaleństw, tylko w pewnych regionach UK, bo na południu (i nie, nie mam tylko Londynu na myśli), to Cię zeżrą koszty najmu.

No i odnosiłam się do postu Anonima, który zaczął wymieniać znajomych Polaków,
  • Odpowiedz
@Ag90: @Ag90: ok to warto napisać dla innych ,poza tym w Londynie są inne realia niż w reszcie kraju opłaty wyższe i zarobki wyższe i wychodzi na to samo. mogę wykonywać najgorzej płatna robotę a i tak do polski pojadę drogim autem i będę stołować się w najdroższych restauracjach. Niektórzy tutaj piszą że Polacy w UK klepią biedę. Tak znam takich to jacyś nieudacznicy, ludzie którzy piją co
  • Odpowiedz
@Frygus96: bylem rok w uk i w gownorobotach zarabialem 1000 1100f za ostry z-------l, wrocilem do pl i znalazlem pierwsza lepsza gownorobote i dostalem 2800zl na reke robilem do tego 30h nadgodzin i milem 4k, bardzo lajtowa robota w ktorej trudno sie zmeczyc,od 3 miesiecy robie w tej samej gownorobocie tylko ze na akord (tempo pracy podobne do tego w uk za minimlna)za 160h mam 4800zl i zyje mi sie
  • Odpowiedz
@anonim1133: w krocie w uk urzeka mnie absolutna wolnośc. Państwo ma na ciebie absolutnie wywalone o ile płacisz podatki. Ludzie mają na ciebie absolutnie wywalone. Nie obchodzi ich kim jesteś i co robisz. W Polsce państwo wyniszcza człowieka chyba nikomu nie muszę tłumaczyć o co chodzi. W Polsce bez znajomości nie załatwisz nic jeśli ci się nie poszczęści. Stereotypowi Janusze wciskaj nos w twoje życie prywatne. Za poglądy dostajesz po
  • Odpowiedz
@Ziomek420: no widzisz i nie czego nie pojmujesz. Lajtowa robotę możesz znaleźć i tu i tam. Tylko w uk nie mam za ścianą somsiada konfidenta a państwo nie rucha mnie w dupę na każdym kroku
  • Odpowiedz
@ktostam7: Mieszkam w uk prawie 12 i znam ten kraj od podszewki, widze jego złe i dobre strony, na chwile obecną jeśli miałbym wybierać żyć w UK lub w Polsce (przy czym bardzo chciałbym mieszkać w Polsce) to po prostu jest to nie opłacalne, tym bardziej że teraz gdy nadchodzi kryzys w Polsce będzie (a już jest) taki b----l że strach pomyśleć.
  • Odpowiedz
@Kasujzinternetu:
13 lat temu nie było problemu, prosto z autobusu (na dowód) mogłeś zrobić konto. Po kilku latach sytuacja uległa zmianie, dzięki śmietance polskiej emigracji w WB, która wykorzystywała angielską gościnę i ufność.
  • Odpowiedz