Wpis z mikrobloga

@Rimfire: Dwie sprawy. Po pierwsze, towarzystwo w jakim się obracasz zależy głównie od ciebie. Po drugie, naprawdę nie jestem w stanie powiedzieć, że faktycznie faceci częściej mają szeroki rozrzut zainteresowań. Wśród moich przyjaciół i najbliższych znajomych mogę tak powiedzieć o dosłownie każdym, czy to niebieskim czy różowym.
Jedziesz stereotypami mocno. Co do twojego opisu zainteresowań Oskarka (grać w gry online z kolegami - really?), analogiczny opis można ułożyć do zainteresowań Julki
@rararara: Nadal nie rozumiesz do czego piję. Standardowo, w dowolnej klasie a nie w towarzystwie jakim się obracam, kiedy po kolei będą pytani chłopacy i dziewczyny odnośnie tego czym się interesują, to w przypadku typowego chłopaka będzie to multum różnych zainteresowań o szerokim zakresie i różnorodności. Czy będą to filmy o mafii, muzyka elektroniczna, gry strategiczne, kolarstwo i składanie modeli czy może chińskie bajki, amerykański hip hop lat 80tych, poker online,
@Rimfire: Ja rozumiem co próbujesz mi przekazać, ale po prostu się z tym nie zgadzam, bo nie spotkałam się z czymś takim w swoim życiu. Uwierz, że dla mnie to co mówisz, brzmi na zasadzie "osoby z niebieskimi oczami mają zwykle dużo bardziej rozlegle zainteresowania niż te z zielonymi". I też nie zrozum mnie źle, absolutnie nie chcę brzmieć feministycznie, nie dyskutuję np. z tym że faceci są silniejsi, sprawniejsi fizycznie
@Rimfire: I już tak kończąc dyskusję na dzisiaj - zaczęłam o tym rozmyślać po przeczytaniu tego wątku i doszłam niestety do smutnych wniosków. Jeśli chodzi o te wyśmiewane i "banalne" zainteresowania, to muszę powiedzieć że w moim otoczeniu, takim nie do końca z wyboru - znajomi z pracy - przeciętnie z dziewczyną da się porozmawiać dużo ciekawiej niż z facetem. Mówię o zainteresowaniach typu książki, muzyka i filmy. Faceci oglądają co
Faceci oglądają co popadnie


Fuj, jak można oglądać każdą szmirę bezrefleksyjnie () Dziwni goście

czytają fantastykę


Większość książek to fantastyka, bo opowiadają fikcyjne historie, change my mind ( ͡~ ͜ʖ ͡°)-

słuchają "tego co wpadnie w ucho"

Tego nie do końca kumam. Mają słuchać Bacha, bo jest muzyką wyższych lotów, chociaż przy tym zasypiają? Ja i tak słucham dosyć
no i w czym te historie czolgow albo motoryzacja sa lepsze albo bardziej wartosciowe od mody i seriali?


@skandal01: Przecież dokładnie napisałem powyżej, że nie uważam, że takie są. Tutaj chodzi bardziej o różnorodność, a te podałem jako przykłady. Równie dobrze mogłyby to być zbieranie kamieni, historia piwowarstwa, struganie czy wspinaczka. Istnieje taka tendencja, że chłopak z reguły interesuje się dużą ilością różnych rzeczy, bardzo zróżnicowanych, natomiast kiedy spytasz o zainteresowania
Istnieje taka tendencja, że chłopak z reguły interesuje się dużą ilością różnych rzeczy, bardzo zróżnicowanych, natomiast kiedy spytasz o zainteresowania dziewczyn to często (oczywiście, że nie zawsze!) jest tak, że u spytanej o to dziewczyny będą to praktycznie te słynne "moda, makijaż i seriale". Rozumiesz już do czego piję?


Moim zdaniem to typowo wykopowe przekonanie, ktore nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia.
@koroluk: Makijaż i moda to hobby, ale jeśli są jedynymi zainteresowaniami, to już lepiej być przegrywem niż z taką kobietą renesansu się zadawać. Znam takich kilka i na dłuższą metę to się nie da tego #!$%@? wysłuchać. Zresztą, jak jakaś osoba jedyne o co dba przez 24/7 to wygląd to najwidoczniej tylko to ma do zaoferowania i tak też powinna być traktowana.
@koroluk: Mycie się to też jest bardzo praktyczne i fajne zainteresowanie xD lewaki teraz to już w ogóle ze wszystkiego będą robić zainteresowanie/hobby żeby tylko pokazać siłę kobiet xd ja się nie dziwie czemu w Polsce tyle madek się wklówa bo większość z nich nie ma żadnych zainteresowań a co za tym idzie nic nie osiągają w życiu oprócz spłodzenia b0mbelka.