Wpis z mikrobloga

@misund Ówczesna technologia nie pozwalała na precyzyjne rażenie celów.

@tigletpilesarus Wiesz jaki był problem z Niemcami po I Wojnie Światowej? Oni nie odczuli skutków wojny, cywile prawie w ogóle nie widzieli działań wojennych i nie odczuli jakim złem jest nowoczesna wojna. Jasne, był kryzys gospodarczy, ale społeczeństwo pozostało silnie nacjonalistyczne i zachowało całe poczucie wyższości wobec innych narodów, które to cechy zostały przez nich wytworzone w XIX w. Nazizm nie wziął się
a bombardowanie Niemiec zawsze plus


@Qbiik: no to #!$%@? brawo , spalenie dywanowe całego Drezna też plusik bo super ? #!$%@? jakim takie pajace są dnem. Zginęło tam nie tylko masę obywateli Niemiec, ale i niezliczone zastępy jeńców wojennych i ludzi w sprawę nie zamieszanych jak dzieci. Ale #!$%@? dobrze bo na, hyhy, SSmanów spadło. Jebnij się w czoło.
Strategiczne bombardowania pokazały Niemcom z całą mocą jaka jest cena prowadzenia raistowskich wojen przeciwko innym narodom


@wjtk123: czy ja wiem czy z całą mocą? Gdybyśmy wybili 10 milionów Niemców po wojnie to jeszcze dobitniej by im pokazało, nie sądzisz?
@myrmekochoria: Warto wspomnieć, że ze strony Brytyjczyków za masowe bombardowania celów cywilnych odpowiedzialny był pan Arthur Harris. Był z tego tak dumny, że miał specjalny album ze zdjęciami zrujnowanych miast, którym chwalił się przy każdej okazji. Twierdził, że przez "jego" naloty Niemcy poddadzą się w ciągu kilku miesięcy co okazało się bzdurą. Jedynym ich pozytywnym skutkiem było ułatwienie Rosjanom uzyskania dominacji w powietrzu, bo Hitler rozkazał wycofać znaczne siły Luftwaffe z
Pobierz Morderczy_Morszczuk - @myrmekochoria: Warto wspomnieć, że ze strony Brytyjczyków za m...
źródło: comment_1587220906SQGdf280wYNqx34X11Pkac.jpg
@tigletpilesarus: za mało zbombardowano tych niemieckich #!$%@?ów. Należało im się za rozpętanie tego piekła. Niewinni (jeńcy, niewolnicy, dzieci) również byli ofiarami tych, którzy doprowadzili do wybuchu, potwornej eskalacji przemocy i nie przeprowadzili masowej ewakuacji ludności cywilnej (bo to oczywiście oznaczałoby upadek przemysłu, brak możliwości prowadzenia wojny i dalszego mordowania, przerabiania ludzi na mydło czy co tam Szkopy wymyśliły).
Pobierz Karl_Tofel - @tigletpilesarus: za mało zbombardowano tych niemieckich #!$%@?ów. Należ...
źródło: comment_1587227197oGsV8vytxeEr9xayzXBJyJ.jpg