Wpis z mikrobloga

Wiecie z jakimi ludźmi trzeba się zmagać będąc pracodawcą?

Dziewczyna lat 20, wcześniej pracowała tylko 4 miesiące w Kauflandzie. Od początku pracuje bardzo źle, na jej zmianie jest zawsze mocno niedopilnowany sklep, jest opryskliwa wobec klientów, nie wypełnia swoich obowiązków. Za to jest mistrzynią płaczu, wzbudzania litości i grania kartą ,,ojciec alkoholik, matka nie żyje, a mam chorego dziadka którego muszę utrzymać”.
Po dwóch poważnych rozmowach postanowiłem dać jej jeszcze szansę dokładnie wykładając jej co robi dobrze, a co źle i na jakich polach oczekuję od niej zmian.

Poprawy oczywiście dalej brak, za to ciągle lizanie dupy, którego nienawidzę. A przedwczoraj telefon o 5:51 (sklep otwierany jest o 6), że ona do roboty nie może przyjść, gdyż leży w szpitalu po napadzie bólów związanych z kolką nerkową. Mówię jej, że okej rozumiem, tylko weź zaświadczenie ze szpitala. A sam jadę na złamanie karku i porzucając wszystkie plany, aby nie zawieść klientów i otworzyć sklep, na którym to jestem 6:23.

No i dzisiaj Pani Kolka Nerkowa przychodzi do pracy. Nie patrzy się w oczy, co jest jej naturalnym zachowaniem gdy coś kręci. ,,Zapomniała” zaświadczenia ze szpitala. Za to nie zapomniała usunąć zdjęcia z FB z torbą 20 desperadosów i podpisem ,,będzie impreza”, które to było wrzucone o 7:40 w dniu ,,pobytu w szpitalu”.
Na portalu ZUS również żadne zaświadczenie o zwolnieniu lekarskim do mnie nie przyszło. Dałem jej czas do końca przyszłego tygodnia, aby zaświadczenie się znalazło, jak nie to szykuje się jej wreszcie wypowiedzonko i bezrobocie ( )

#pracbaza #dzialalnoscgospodarcza #wlasnafirma #zabka
  • 181
  • Odpowiedz
@pokustnik: kurde, ja też tak mam. tyle, że jak to mawia moja matka " nie szanuje pracy", widzę robotę to wchodzę w trans i robię, ile razy miała być premia za zaangażowanie... Premii nie było, a wizyty u fizjoterapeutki opłacałem z podstawy.
  • Odpowiedz
@Sztos13: Rozmawiałem dzisiaj z nimi o tym i też mają jej dość. Powiedzieli nawet, że wezmą na siebie jej godziny i mogą ciągnąć po 15h, bylebym od razu się jej pozbył. Także wzbudza powszechną niechęć ;)

@cham_i_bezczel: Kolejny uroczy wykopek <3
  • Odpowiedz
obec ludzi. Nie lubię nikogo zwalniać, mimo że czasem jestem do tego zmuszony, jak i teraz będę.


@notdot: @pokustnik: o właśnie. Bo trzeba być dobrym człowiekiem i dawać ludziom szanse.
Kolega robi bardzo dobrze i moim zdaniem krytyka jest nieuzasadniona. Dał dziewczynie szansę się zmienić, nie skorzystała, więc niech spływa.
  • Odpowiedz
@auinette

@pokustnik: z mojego doświadczenia osoby nieszczere i liżące tyłek niestety są najbardziej cenione przez pracodawców (może nie w jakimś IT, ale np gastro jak najbardziej)


Dokładnie, pracowałam w knajpie i klubie.. ci liżący dupę i nic nie robiący, wychodzący ciągle na papieroska zarabiali więcej XD

Sama o sobie usłyszałam jak manager mówił, że nie nadaje się do tej ptscy,, bo tutaj ma być szybko, a nie porządnie i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@slepauliczka: ja pracowałam w kilku knajpach gastro i tylko w 1 szefowie byli naprawdę spoko i tam pracowałam najdłużej. W pozostałych odchodziły akcje typu jedna z kelnerek była psiapsi menedżerki, leciały donosy, odgadywanie wszystkich, a na końcu i tak się oczywiście śmiertelnie pokłóciły xdd
  • Odpowiedz
@pokustnik jak masz jakieś fajne historie to mógłbyś zarzucić (ʘʘ)

Zawsze lubiłem wpaść do żabki ale ceny przygniatały.
Ale od czasu gdy są czynne w niedzielę niehandlowe plus sprzedawanie masek bez zarobku.
No #!$%@? xD
Moje żapsy osiągną liczbę 4 cyfrową ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@foreveralone: A tego to ja jestem pewien xd Już nieraz dotarło do mnie co byli pracownicy potrafili o mnie mówić. Szkoda słów czasem na to i to zwłaszcza, że jestem naprawdę w porządku pracodawcą. Stawki są powyżej rynkowych, da się ze mną zawsze dogadać, nie drę na nich japy, a do tego za dobrą pracę mają przyzwoite premie. Normalni to doceniają, jednakże gdy trafi się taki dzban, którego muszę późnej
  • Odpowiedz
@pokustnik: Nienawidzę ludzi tego pokroju. Nic mnie tak nie wku..ia jak takie coś. Pracowałam sporo w handlu i praca jaka jest taka jest, raz lepiej raz gorzej. No nie ma lekko. Ale pracować się da i dobrze się pracuje o ile ekipa jest w miarę zgrana i pracowita chociaz w miarę. Ale to jest oczywiście trudne do osiągnięcia. Co z tego ze Ty dajesz z siebie 100% jak inni nawet
  • Odpowiedz
@pokustnik: kiedyś w ogóle nie patrzyłem na cv osób poniżej 30 roku życia..
Ale, że sytuacja na rynku pracy jest (albo była?) taka a nie inna to musiałem zmienić strategię i oczywiście ostatnio jedna nowa przez miesiąc była dwa razy na l4, później akurat przy największych żniwach w firmie miała jakieś mdłości xd ale teraz coś się uspokoiła...
Ogolnie mam nadzieję, że sytuacja na rynku pracy teraz się trochę unormuje,
  • Odpowiedz