Wpis z mikrobloga

@Huczek: Mieszkam na wyspie w #!$%@? daleko od stałego lądu, kiedy to się zaczynało nie było wiadomo czy łancuchy dostaw zostaną podtrzymane. Nic z tego co kupiłem się nie zepsuje, a przynajmniej mogłem sobie spać spokojnie.
  • Odpowiedz
Mole spożywcze przegryzają folię, więc spakuj jedzenie do słoików albo plastikowych opakowań aby nie dobrały się do niego te #!$%@? matki natury.


@ZegnajPrzyjacielu: tylko skąd wziąć te mole... każdy ma chyba w domu jakąś mąkę, kaszę itd itp. jak jest tego więcej to nagle się pojawiają? ( ͡º ͜ʖ͡º) bo śmiem twierdzić że jeżeli przez lata ich nie było do tego 1kg mąki w stałej
  • Odpowiedz
@UnitrA: no to miałam urban legend w mieszkaniu ¯_(ツ)_/¯ znalazłam kilka pod zakrętką fabrycznie zamkniętego słoika oliwek i tonę w szczelnie zakręconym słoiku, w którym na 99% nie miały prawa znajdować się jajeczka- a nawet jeśli miały to jakoś się mole na zewnątrz wydostały.

@Ligniperdus: mole z reguły przynosi się ze sklepu- m.in. w mące właśnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@absinth: ok to teraz pomyśl na spokojnie.
Słoik po zawekowaniu tworzy podciśnienie oraz jego nakrętka stanowi przez wiele lat barierę dla dostępu powietrza i mikrobów i twierdzisz że mól o średnicy no niech będzie milimetra jest w stanie przejść ta barierę? Nie sądzę, chyba że mówimy o jakichś zdezelowanych egzemplarzach nakrętek ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz