Wpis z mikrobloga

@Tehu92: Jeżeli nie chcesz płacić agencji, najlepszą metodą będzie znalezienie innej oferty. O tym jak wygląda rynek decydujesz wyciągając kasę z portfela, lub wstrzymując się. Nie ma innej skutecznej metody. Zabawne, ale to jak wydajemy pieniądze wpływa na to w jakim świecie żyjemy.
@ForTheEvulz Dlatego powiedziałem że mieszkanie wynajmę pod warunkiem że właściciel pokryje te koszta. 3 Klocki prowizji to jest jak jakiś haracz. Chciałem się tylko zorientować czy komukolwiek się to udało bo typ spojrzał na mnie jakbym się z choinki urwał.
@Tehu92: no ludzie wynajmuja taka agencje i sami nie musza poswiecac czasu na telefony, pokazywanie mieszkania, pozniejszy kontakt itp czesto ktos ma np 5 mieszkan na wynajem i zeby samemu to ogarnac to sporo czasu by zajelo a ludzie maja swoje zycie, biznesy itp.
@Tehu92: Agent świadczy usługę dla wynajmującego. Zazwyczaj wynajmujący, przerzuca swoje koszty na najemcę, ustalając wyższy czynsz. Janusze biznesu nie robią tego, by ich oferta miała więcej wejść i dopiero na miejscu wspominają o opłatach dodatkowych. Olej wynajmującego, jeśli tak zrobił.
no ludzie wynajmuja taka agencje i sami nie musza poswiecac czasu na telefony, pokazywanie mieszkania, pozniejszy kontakt itp czesto ktos ma np 5 mieszkan na wynajem i zeby samemu to ogarnac to sporo czasu by zajelo a ludzie maja swoje zycie, biznesy itp.


@kimikini: to niech sam ponosi koszt swojej wygody
Fakt, 123% Miesięcznej opłaty jako haracz za pokazanie mieszkania. Co za poje*bana instytucja


@Tehu92: zasada podstawowa, #!$%@? pośredników nieruchomości, chyba, że są opłacani przez właściciela (co pewnie i tak jest wliczone w cenę)
Dość często jest tak, że #!$%@? pośredniczące same wystawiają czyjąś ofertę, i jak się zgłosisz do takiego, to on dzwoni do właściciela i mówi, że ma kogoś z większą ceną, i on sobie dodatkową prowizję liczy za przyprowadzenie
@Jonn: To nie o to chodzi, teoretycznie korzystajac z usług agenta otrzymasz mniej ale praktycznie mozesz wyjsc na tym duzo lepiej. Po 1 - stracony czas na pokazywanie lokalu, Po 2- agent to profesjonalista, będzie umiał pokazac towar jak najlepiej .Po 3 i najwazniejsze - wlaściciel odcina się od negocjacji gdzie wiadomo najwazniejsza jest psychologia i emocje, poprzez osobę trzecia emocji brak i jest czysta kalkulacja.