Wpis z mikrobloga

Będąc Młodym Lekarzem: Sytuacja w szpitalach będzie się pogarszać >>> ZNALEZISKO

Kultura Liberalna w najnowszym numerze skupia się na młodych lekarzach i ich obecnej sytuacji. Cały numer zatytułowany jest "Od „niech jadą”, do „niech umierają”? Młodzi lekarze w czasach pandemii" - gorąco polecam. Wybrałem jeden tekst i proponuję go jako znalezisko. Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co BML napisał/powiedział, ale w mojej opinii to całkiem interesujący wywiad. Fragmenty i tagi poniżej:

Co więcej, nie było także żadnych procedur. Od znajomych docierają do mnie informacje, że co prawda do teraz sprzęt już przyszedł, ale nikomu nie pokazano, w jaki sposób należy go nałożyć i zdjąć. Nikt tego nie zorganizował. Kto był za to odpowiedzialny? Nie wiadomo. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie zostały wypowiedziane słowa pana Kraski. Dla mnie były one oburzające. Nonszalancja była raczej po stronie organów państwa.

W pewnym sensie mamy obecnie w medycynie stan wojenny. Na przykład zaczęły się oddelegowania do pracy przy pandemii. To jest dla młodych lekarzy coś niezwykłego. Nigdy dotąd nie spotkaliśmy się z tym, że taka sytuacja może się zdarzyć – że z dnia na dzień dostaniemy powołanie do pracy w szpitalu 200 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Ale wciąż traktuję to jako sytuację, z którą moja grupa zawodowa po prostu musi się zmierzyć. Potrzebne jest do tego realne wsparcie rządzących w postaci odpowiedniego sprzętu i finansowania, a nie oklasków.

Mnie to osobiście nie dotyczy, ale jest to problem. Skoro placówki medyczne nie wykonują procedur zapisanych w kontrakcie, to może być tak, że nie dostaną części pieniędzy. Szpital zajmuje się walką z koronawirusem, a nie wykonywaniem kontraktów, więc może mieć problem finansowy. I co dalej? Na razie nie wiadomo. Jeżeli tak się stanie, będzie to taki absurd, że trudno to w ogóle skomentować.


#kulturaliberalna #gruparatowaniapoziomu #lekarz #polska #medycyna #zdrowie #covid19 #koronawirus #2019ncov #mikroreklama
MalyBiolog - Będąc Młodym Lekarzem: Sytuacja w szpitalach będzie się pogarszać >>> ZN...

źródło: comment_1587018529z8qqjMSsZLBGm2YIEOm170.jpg

Pobierz