Wpis z mikrobloga

Mursony, mam pytanko i mimo późnej pory może ktoś odpowie. Obecnie mam iPada (6gen) + Apple Pencil i rysuję sobie w Procreate. Jednak zastanawia mnie jaki tablet, piórko i aplikację do rysowania mógłbym mieć na Androidzie? Zależy mi na podobnej jakości pracy co w Procreate, bo to naprawdę super aplikacja. Budżetowo chciałbym aby wyglądało podobnie co ten zestaw czyli 1600 tablet, 400 pióro i 50 aplikacja. Znajdzie się coś konkretnego? Jakiś Surface może jesli nie Android?
#tablety #android #ipad #rysujzwykopem #surface
  • 16
@ciemny_kolor: Jeżeli chodzi o Androidy ze stylusem (jak to nazywasz piórkiem), to w tej dziedzinie najbliżej serii Samsung Galaxy Tab lub Galaxy Note Tab.
Któreś z nich są właśnie ze stylusem, ale nie wiem na ile dobre ma możliwości.
Generalnie jak chodzi o stylus i rysowanie, to raczej stoi to na innym poziomie niż dedykowane tablety graficzne.
@panato: a Ty w ogóle się w tym temacie orientujesz, czy tak rzucasz na zasadzie "co mi sie wydaje na podstawie recenzji w necie "?
@ciemny_kolor: troszke drozej, bo ~2500 z outletow, to galaxy tab s6. Uzywane taniej, ale ciezko wciaz zdobyc. Wczesniejsze, tj. ciezko dostepny galaxy tab s4, duzo taniej i tez spoko, ale ciezko u nas z dostepnoscia
Pozno, bo pozno, ale moze kolejna osoba skorzysta.


Mowi to
@panato: pytanie anuluje, widze ze opinie kreuja za was youtuberzy. WTF, srednio wierzylem - dopoki sam nie sprawdzilem - redaktorom powazanych pism, a wy potraficie doradzac innym na podatawie filmikow randomow na youtubie... i to w dobie bezplatnego zwrotu w ciagu 14 dni (nawet jak masz dzialalnosc, to lepiej wziac w ten sposob 5 tabletow, przetestowac i kupic ten odpowiedni...)
@randomdrop: serio uważasz, że typ, który rysuje od 15 czy iluśtam lat i jest w stanie merytorycznie ocenić sprzęt i soft jest randomowym yutuberem? Popatrz na kanał gościa - to nie jest influencer ani "redaktor serwisu technologicznego", który wczoraj testował boosted boarda, dzisiaj wacoma, a jutro drona.
@panato: jak mozesz polecac komus cos, czego sam w zyciu nie dotykales? Tym bardziej, ze to baaaaaardzo indywidualna sprawa. Ja np. nie lubie ipada ze wzgledu na powloke na ekranie (w kontekscie rysowania).