Wpis z mikrobloga

Na jakim forum doradza mi jaki aparat kupić?
Obecnie mam lustrzankę Canona, ale jest za duża i za ciężka w podróż, a przede wszystkim nie robi filmów.
Zależy mi, żeby
- nie wydać więcej niż 3k #cebula
- żeby robił filmy lepsze niż gopro, ale nadawał się też do zdjęć nie gorzej niż mój obecny canon 50d
- nie był zbyt ciężki
#fotografia
  • 28
  • Odpowiedz
@Lena93: kup jakiś dobry telefon z dobrym aparatem.
W tej chwili albo targasz ze sobą lustrzankę / bezlusterkowca, bo mają dużą matrycę ale też i gabaryty dość poważne z powodu szkieł, albo dobry telefon. Kompakty straciły rację bytu.
  • Odpowiedz
@MiQ27: Sony a6000 z naleśnikiem E20 nosiłem w kieszeniu kurtki. X-T20 z XF23 f/2.0 będzie niewiele większy. No chyba, że ktoś potrzebuje zooma 15-pincet, to się wtedy nosi puchę z zamocowanym kuflem od piwa. Potem i tak większość zdjęć z tego w kosz, bo spłaszczona perspektywa wygląda dziwacznie dla normalnego człowieka ;-)
  • Odpowiedz
@Arcymag_Pozytyw: myślę że full HD mi wystarczy, nie jestem jakaś pro. Co do gopro to się zastanawiałam, ale boję się że obraz będzie płaski i jednak ze sportowa kamerka nie da się pobawić ostrością itd.
  • Odpowiedz
@parmezan2004: owszem, ale z naleśnikiem to i lustrzankę zmieścisz w jakiejś większej kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak do NEXa przypniesz coś z większym światłem i zakresem, to już nie jest tak mało ani tak lekko.
  • Odpowiedz
@Lena93: NIKON D5600. Nie jest to jeszcze krowa jak pełnoklatkowe ciężkie lustrzanki, a wszystkie zalety lustra i systemu masz. Dobra matryca za tą kasę, radzi sobie nieźle przy słabym oświetleniu porównując starsze Nikony niskich serii i konkurencyjne konstrukcje w podobnych pieniądzach. W zależności od potrzeb dostosujesz go odpowiednim obiektywem, których wybór i dostępność są zdecydowanie lepsze niż przy bezlustrach.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lena93 możesz szukać canona serii m bezlustra canona apsc m50 jest spoko, plus adapter i zostawiasz szkła canona. Ewentualnie rozejrzeć się w systemie mikro4/3 jakiś Lumix albo Olympus też bardzo fajne sprzęty. Edit przeciwko #!$%@?, że m4/3 to za mała matryca. Gość przerzucił się z pełnej klatki canona na M4/3 https://youtu.be/dwlAZwJMkh8
  • Odpowiedz
@Bofsky: zalezy do czego, ja mam kamere blackmagic na m43 i crop mnie tak wpienia ze szok, ale do ptaszkow ideolo jak ktos preferuje, darmowy zoom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Apsc jest ok.

FF mi najbardziej pasuje do moich potrzeb.
  • Odpowiedz
  • 0
@parmezan2004 tylko jak dla mnie Fuji jest zbyt mało popularne, szklarnia słabo dostępna i mało firm które robią szkła pod Fuji.
@sierzchula pełna klatka waży sam się przystawiałem do ff ale skoczyło się finalnie na apsc.
@Lena93 Olympus/Lumix posiada genialna stabilizacje obrazu 3/5 osiowa zależy od modelu
  • Odpowiedz