Wpis z mikrobloga

@Hayreddin: miałem bólowe wizyty w czwartek i wczoraj, płaciłem względnie normalne stawki. Może 10-20zł więcej, ale to też było po pół roku od ostatniej wizyty, więc dokładnie nie pamiętam + inflacja i wzrost minimalnej.
Poznań here.
@Hayreddin : Niestety dobre zabezpieczenie gabinetu i personelu kosztuje. Dostępność środków ochrony jest mała, więc ceny są wysokie. Dodatkowo weź pod uwagę, że do zabezpieczenia jest kilka osób - prawdopodobnie recepcja, asystenci i stomatolog, a może nawet pacjent musi być ubrany w to dziadostwo.

Do tego dezynfekcja po każdym pacjencie, może nawet jakieś śluzy. Więc z nazywaniem ich januszami biznesu to byłbym ostrożny. Idę o zakład, że nie mają na tych 100zł
Rozumiem, że pewnie są dodatkowe koszty i dlatego pytam jak to wygląda u innych. Inne przychodnie specjalistyczne (?) czy w ogóle branże też pobierają opłaty sanitarne od klientów?
@Hayreddin: Nie wiem, ale zakładam, że ortopeda czy gabinet zabiegowy nie musi mieć takiego zabezpieczenia, wystarczą proste środku - u dentysty wszystkie zarazki które masz w ustach unoszą się w powietrzu, bo
1) masz je odkryte,
2) np. przy płukaniu pod ciśnieniem cały Twój repertuar pryska dookoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hayreddin: pobiera wiecej kasy, ale ile dokładnie to nie pytałam się, na pewno robi tak żeby wyjść na plus. No i przyjmuje tylko tych bólowych, wszystkie normalne wizyty zostały przełozone na kiedyś