Wpis z mikrobloga

mam do kupienia kuchenke wolnostojąca hendi 3500 w , normalnej po wyłączeniu na off po minucie wentylator przestaje się kręcić termostat go wyłącza
natomiast w tej w której chce kupić kręci się cały czas nawet po włączeniu off, dopiero wyjecie z gniazdka powoduje wyłączenie wentylatorów, jak były podłączone na stałe. Ogólnie pracuje normalnie oprócz tych wentylatorów
czy będzie miało to jakis wpływ, może jest już jakoś uszkodzona?
#kiciochpyta #gotowanie #kuchnia #elektronika
#indukcja
  • 10
  • Odpowiedz
@lukaschels: nie wydaje mi się, żeby to tak miało być. Albo się wyłączy po dluższym czasie, bo cośtam wolno stygnie albo termik jest sklejony - do naprawy, ale trzeba grzebać.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: no właśnie stawiam na termostat, w internecie nigdzie nie ma go jako części zamiennej, sam raczej go nie naprawie pomimo że będę w kuchence grzebał (podłącze zewnętrzny sterownik ).
Dlatego pytam czy jest to poważna wada, czy przy dłuższym użytkowaniu wpłynie na kuchenkę, (oznaka że zaraz się popsuje)

cena mniejsza 0 100 zł w stosunku do sprawnej
  • Odpowiedz
@lukaschels: na 99% to jest typowy bimetaliczny termik do kupienia w każdym sklepie z termikami (pic rel), wszystko co potrzebujesz wiedzieć do kupienia nowego, to jaką temperaturę miał stary i czy był NO, czy NC (niemal na pewno NO). Jeśli nic z tym nie zrobisz, po prostu będziesz miał non stop chodzący wentylator. Jeśli Tobie to nie przeszkadza, to kuchence też nie powinno. Taki non stop kręcący się wentylator w końcu
Jarek_P - @lukaschels: na 99% to jest typowy bimetaliczny termik do kupienia w każdym...

źródło: comment_1586940420TsGf0xR2UsmeaKPLsX1aov.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lukaschels: a to trochę zmienia postać rzeczy. Z tego dokumentu wynika, że wentylator jest sterowany bezpośrednio z PCB, a jedynym czujnikiem temperatury jest ten ceramiczny pod samą płytą. Płyta może stygnąć dość wolno, próbowałeś to po prostu zostawić, choćby i na godzinę i zobaczyć, czy przestanie szumieć? Jeśli nie przestaje, to usterka może być na samym PCB, nie wiem, co tam tym wiatrakiem steruje, czy przekaźnik, czy mosfet, ale może to
  • Odpowiedz
@Jarek_P: i takiej odpowiedzi oczekiwałem która potwierdzi moje przypuszczenia ze steruje tym wszystkim PCB.
nie mam jeszcze kuchenki, porostu zastanawiam się czy ja brać. całkowicie sprawna jest 100 zł droższa.
Sam moduł do tej kuchenki to 350 zł.
Wiec raczej nie będę jej brał szczególnie że mam na niej warzyc a wtedy musi być włączona 6-8 godzin
  • Odpowiedz